« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sahada hesaplaşırız

Beşiktaş Başkanı, "Geçen yıldan çok farklıyız. Sistem, oyun anlayışı ve disiplin açısından çok yol katettik. Futbolcularımız geçen yıl kaçan şampiyonluğun acısını bu sezon çıkartacak" dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Avusturya kampında tüm oyuncuları yakından takip ettiğini belirterek "Geçen yıldan çok farklıyız. Hem sistem, hem oyun anlayışı hem de disiplin açısından çok önemli yol katettik" dedi. Teknik direktör Ertuğrul Sağlam ve ekibinin futbolcularla kısa sürede çok çabuk uyum sağladıklarına dikkat çeken Demirören şöyle konuştu:

"Şube sorumlumuz Celal Kolot, yönetici Mario Berk kampta tüm oyuncularla yakından ilgilenerek moral ve motivasyon aşılıyorlar. Geçen yılı unutamıyorum. Geçen yılın acısını bu yıl oyuncularım sahada sergileyecekleri futbolla ve atacakları gollerle çıkartacaklardır."

En başarılısı olacağız

Siyah beyazlı oyuncuların yeni dönemde oluşturacağı sinerji ile maçlarının kapalı gişe olacağını iddia eden Demirören sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beşiktaş, Türk futbolunun Şampiyonlar Ligi’ndeki en başarılı temsilcisi olacaktır. Çünkü Beşiktaş’ı bireysel değil takım olma özelliği ön plana çıkartacaktır. Taraftarlarımızın desteği ile yeni dönemde karşımızda hiçbir engel göremiyorum. İddia ediyorum Türkiye’nin en iyi kadrosuna sahibiz. Bu kadro Süper Lig, Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi’nde büyük başarılara imza atacak güçtedir."

Her zaman Fair-Play

Hiçbir kulüp ile kavga ortamına girmeyeceklerini vurgulayan Demirören, "Beşiktaş duruşu vardır. Bizler bu duruşun temsilcileriyiz. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oyuncumuz Ricardinho’ya yapılan saldırıyı unutmadık. Ama kötülüğe kötülük ile yanıt vermek Beşiktaşlılık duruşumuza aykırıdır. Hiçbir zaman bu tür provokasyonlara çanak tutmayacağız. Biz kavga değil Fair-Play için varız. Biz sahada olanı sahada hesaplaşarak kapatırız" dedi.

Yabancı oyuncu sayısının arttırılmasına karşı olduklarını yineleyen Demirören, "Her zaman söylüyoruz, alt yapıdan yetişen 2 oyuncunun A takımda oynaması zorunlu olmalı. Bizi rakipler değil Beşiktaş ilgilendirir. Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam ve arama tarama ekibimiz BEFAM tarafından bir yıldır izlenen oyuncuları kadromuza kattık. Tüm oyuncularımıza kefilim" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler