« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Saha içi şiddet

Erzincan’daki 13-14 yaş grubu yıldızlar güreş müsabakalarında, sahalarda görmek istemediğimiz görüntüler yaşandı. Muş’tan 12 sporcuyla müsabakalara katılan Gençlik Spor Müdürlüğü Antrenörü Nazir Işık, yenilen takımın oyuncusu çocuklara salon ortasında herkesin gözü önünde şiddet uyguladı.

Recep DEMİRCİ / DHA
SON GÜNCELLEME

SERİ TOKATÇI / WEB TV

ERZİNCAN’da Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve 23 ilden 300 sporcunun katıldığı 13-14 yaş grubu yıldızlar güreş müsabakalarına, Muş’tan 12 sporcuyla gelen Gençlik Spor Müdürlüğü Antrenörü Nazir Işık, yenilen güreşçilerini herkesin gözü önünde tokatladı. Işık, 15 Ocak’ta yapılan karşılaşmalar sırasında, sporcularına bağırarak taktikler verdi. Sporcularının maçlarını büyük bir heyecan içinde izleyen antrenör, maç bitiminde ise yenilen güreşçilerini tokatladı.

Tedavide bile tokat

Saha görevlilerinin müdahale etmediği Işık, önce mavi formalı bir sporcusuna tokat atıp azarladı. Daha sonra tribünde oturan bir güreşçisinin yanına gidip, birkaç kez kafasına vurdu. Sporcu da dayaktan sonra başını tutmaya çalıştı. Işık, sakatlanan bir güreşçiyi ise, sağlık görevlileri tedavi uygularken tokatladı.

Vurduğuna yine vurdu

Hızını alamayan Işık, tribünde daha önce başına vurduğu sporcusunun yine yanına gidip birkaç tokat daha attı. ‘Antrenör’, son olarak rakibine yenilen kırmızı eşofmanlı bir sporcusunu tokatla cezalandırdı. Muş Gençlik Spor İl Müdürlüğü antrenörlerinden Nazir Işık’ın 12 sporcusundan sadece biri grup şampiyonu oldu. Müsabakalarda başarılı olan güreşçiler Çorum’da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Sporda şiddete AB’de araştırma

MECLİS Spor Sorunlarını Araştırma Komisyonu, sporda şiddet ve kulüplerin sorunlarını Avrupa’da araştıracak. AK Parti İstanbul Milletvekili Nazım Ekren başkanlığındaki komisyon, iktidar ve muhalefet milletvekillerinden iki heyet halinde İngiltere ve İspanya’da incelemelerde bulunacak. Komisyon üyeleri, ünlü futbol kulüpleri ile güvenlikten sorumlu birimleri ziyaret edecekler. Heyet, İngiltere ziyaretinde Arsenal’ın karşılaşmasını da izlemeyi planlanıyor.

 

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler