AYDIN HABERLERİ

Sağlıkta Boş Kalan Kadrolara Tekrar Sınav Yapılacak

IHA
13.08.2015 - 09:02Son Güncelleme :

SAĞLIK-SEN AYDIN ŞUBE BAŞKANI BAKİ KARAER, BOŞ KALAN KADROLAR İÇİN SINAV YAPILACAĞINI DUYURDU

IHA

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, beklentileri karşılamayan görevde yükselme ve unvan değişikliğinde boş kalan kadrolar için tekrar sınav yapılacağını belirtti.
Sağlık-Sen’in sağlık çalışanlarının bir talebini daha gerçekleştirdiğini kaydeden Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, “Beklentileri karşılamayan görevde yükselme ve unvan değişikliğinde boş kalan kadrolarla ilgili tekrar sınav yapılacak. Ancak, mevcut sınav geçerliliğini koruyacak ve yerleştirmeler yapılacak. Şube müdürlüğü ile yardımcı hizmetler sınıfının sorularının yüzde 85’inin aynı olduğu sınav sonucunda, yardımcı hizmetler sınıfının gireceği kadrolar olan VHKİ, memur, şoför ve şef kadroların yüzde 90’dan fazlasının, unvan değişikliği kadrolarının büyük bir kısmının boş kalması bekleniyor” dedi.
Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş’in konuyu önce Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve ardından Bakanlık Müsteşarı Eyüp Gümüş’e aktardığını hatırlatan Baki Karaer, “Genel Başkanımız, son olarak da Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Kartal’la konuyu görüştü. Sağlık-Sen olarak yapılan görüşmede, sınav sonuçlarının bağıl değerlendirme veya çan eğrisine göre değerlendirilerek tüm kadroların doldurulmasını, bunun mümkün olmaması halinde en kısa zamanda ve açılan kadro sayısını artırarak yeniden sınav yapılmasını talep ettik. Görüşme sonucu sınavların bu yıl içinde tekrarlanabileceği konusunda mutabakata varıldı. Yapılacağı bildirilen sınavda, sınava girecek her alandakilere kendi alanlarına uygun sorular sorulması, kadroların artırılması ve ücretinin daha makul tutulması talep edildi. Sınavla ilgili takvim ve ayrıntılar, Sağlık Bakanlığı tarafından çalışmaların tamamlanmasının ardından kamuoyuna açıklanacak” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Sağlıkta Boş Kalan Kadrolara Tekrar Sınav Yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 09 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlıkta Boş Kalan Kadrolara Tekrar Sınav Yapılacak haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı