SİVAS HABERLERİ

Sağlıkta 2016 yılı değerlendirildi

DHA
30.03.2017 - 17:41Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS'ta sağlık alanında 2016 yılının değerlendirilmesi ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirildi.

Büyük Otel'de gerçekleştirilen toplantıya; Vali Davut Gül, İl Sağlık Müdürü Adil Kaya, Halk Sağlığı Müdürü Levent Sağlam, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Davut Vecdi Ersöz, Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Gökhan Arslan, Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Oğuzhan Görler ile Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Şerafettin Demiray katıldı. Katılımcılar ilk olarak kurumlarının 2016 yılında sağlık alanında ki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ardından konuşan Vali Davut Gül, Yeni Numune Hastanesi'nin yanına yapılacak ek bina ile yatak kapasitesinin daha da arttırılacağını söyledi.

Gül, Cumhuriyet Üniversitesi'nde 230 yataklı çocuk ve kadın hastanesinin inşaatının devam ettiğini belirterek, "Bunların yanı sıra 230 yataklı yeni bir hastane daha yapmayı planlıyorlar. Bunları düşündüğümüzde 460 yataklı 2 yeni hastaneye daha Sivas kavuşmuş olacak. Özel hastanemiz birdi bu ikiye çıkıyor. Bundan sonra bize düşen şu, hastaneler arası iş birliğinin devam etmesi, hastanelerin belirli branşlarda uzmanlaşması ve şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da halka güler yüzle davranmak. Otelcilik hizmetlerimiz her geçen gün artıyor, bundan sonra da artması lazım" dedi.

Gül, sağlık alanında Sivas'ta her geçen gün çıtanın yükseldiğini belirterek, "Sivaslı şundan emin olsun; sağlık hizmetleri gerek otelcilik anlamında, gerek uzman doktor anlamında, gerekse verilen hizmet anlamında her geçen gün gelişiyor. Hiç bir şey beş sene önceki gibi değil, on sene önceki gibi değil, on beş sene önceki gibi değil" diye konuştu.

İlçelere de yeni hastaneler kazandırıldığını kaydeden Gül, "İlçelere yapılan hastaneler 10 yıl öncesi illere yapılan hastanelerin ayarında. En son Zara'da çok güzel bir hastane yapıldı. Yine Yıldızeli'nde çok güzel hastane yapıldı. Öncesinde Divriği'de hayırsever hastane yapmıştı. Şarkışla'da 75 yataklı çok güzel bir devlet hastanesi var. Devam eden Suşehri, Gürün devlet hastaneleri var. İnşallah Gemerek ve Kangal devlet hastaneleri de yapıldığında hastanelerimizin hepsi elden geçmiş olacak. Fiziki anlamda hiçbir mazeretimiz kalmamış olacak" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sağlıkta 2016 yılı değerlendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlıkta 2016 yılı değerlendirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı