ANTALYA HABERLERİ

Sağlıklı Şehir Projeleri ödüllendiriliyor

DHA
30.05.2018 - 14:00Son Güncelleme :
Sağlıklı Şehir Projeleri ödüllendiriliyor
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in başkanlığını yaptığı 71 üyesi bulunan Sağlıklı Kentler Birliği, 2018 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması başvurularını almaya başladı.

Sağlıklı Kentler Birliği tarafından, başarılı sağlıklı şehir projelerinin üretilmesini özendirmek amacıyla bu yıl 10'uncusu düzenlenecek Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması'nda sosyal sorumluluk, sağlıklı yaşam, sağlıklı şehir planlaması ve sağlıklı çevre başlıklarında projeler sunan üye belediyeler değerlendirilecek.

Üyeler arasında yarattığı rekabet ile şehircilik için güzel örneklerin ortaya çıkarılmasını desteklediklerini belirten Başkan Türel, "Geçen yıl 35 üye belediyeden 103 proje başvurusu yapıldı. Bu yıl artan üye sayımızla daha fazla başvuru bekliyoruz. Belediyeler arası rekabeti daha eşit hale getirebilmek için değerlendirmeler büyükşehir belediyeleri, il belediyeleri, büyükşehir ilçe belediyeleri ve diğer ilçe belediyeleri için ayrı ayrı yapılacak" dedi.

BAŞVURU 13 TEMMUZ'A KADAR

Başkan Türel, yarışmanın belediyeler arasındaki rekabeti artırdığını, iletişimi güçlendirdiğini ve iyi uygulamalardan belediyelerin kendilerine örnekler çıkarabildiğini dile getirdi. Yarışmaya üye belediyeler 13 Temmuz tarihine kadar başvurabilecek. Yarışma sonuçları ise 16 Ağustos'ta jüri üyeleri tarafından belirlenecek. Ödül töreni ekim ayında İstanbul Kadıköy'de gerçekleşecek birlik buluşmasında yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sağlıklı Şehir Projeleri ödüllendiriliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı