İZMİR HABERLERİ

Sağlıklı Dişler Şenliği’yle Eğlenerek Öğrendiler

IHA
10 Ekim 2015 - 10:36Son Güncelleme : 10 Ekim 2015 - 10:37

KONAK BELEDİYESİ İLE ALSANCAK AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ'NİN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ 'SAĞLIKLI DİŞLER ŞENLİĞİ' İLE ÇOCUKLAR HEM EĞLENDİ HEM DE AĞIZ VE DİŞ BAKIMINI ÖĞRENDİ.

IHA

Konak Belediyesi ile Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği ’Sağlıklı Dişler Şenliği’ ile çocuklar hem eğlendi hem de ağız ve diş bakımını öğrendi.
Sağlıklı nesillerin yetişmesi için biraraya gelen Konak Belediyesi ile Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi anlamlı bir etkinliğe imza attı. Alsancak Kıbrıs Şehirleri Parkı’nda düzenlenen ’Sağlıklı Dişler Şenliği’ ile minikler ağız ve diş sağlığı hakkında bilgilendirilirken, bir birinden renkli etkinlikler sayesinde de eğlenceli bir gün geçirdi. Erken yaşlarda diş sağlığı konusunda farkındalık yaratarak çocukları bilgilendirmeyi amaçlayan şenliğe Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Diler Yaşar, hastane çalışanları ile ilçedeki çeşitli okullardan gelen öğrenciler ve aileleri katıldı. Gün boyu süren şenlikte minikler ağız ve diş bakımını gerçekleştirilen tiyatro ve müzik gösterileri eşliğinde öğrendi.
“BİLİNÇLİ VE SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞECEK”
Etkinlik öncesi Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş şenliğe katılan çocuklara diş macunu ile diş fırçası armağan etti. Çocukların sağlıklı büyümesi için üstlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduklarını dile getiren Başkan Pekdaş, "Siz büyüyeceksiniz ve bu ülkenin yönetimini üstleneceksiniz, çeşitli meslekler edineceksiniz. Bütün bunları yaparken sağlıklı bir vücudunuz olması lazım. Bugün burada dişlerimizi nasıl bakıyoruz onu öğreneceğiz. Hepinizi çok seviyorum, çok iyi insanlar olarak yetişin, birbirinizi, ülkenizi çok sevin" dedi. Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Diler Yaşar da çocuklara diş fırçasını sevmelerini ve gülüşlerine güvenmelerini tavsiye ederek "Sağlıklı dişlere sahip çocuklar, sağlıklı nesiller oluşturacaktır. Biz bu düşünceden yola çıkarak; ana hedefimizi çocuklar olarak belirledik. Ağız ve diş sağlığı konusunda, farkındalık kazanmış çocuklar ile anne ve babaların çoğunlukta olduğu bir toplumu oluşturma çabasındayız" diye konuştu.
“EĞLENEREK ÖĞRENDİLER”
Sağlıklı Dişler Şenliği’ne katılan minikler önce Şubadap Müzik Topluluğu’nun birbirinden eğlenceli şarkılarından oluşan konserini dinledi, ardından Rota Dişler Dünyası adlı tiyatro oyununu izledi. Çeşitli ikram ve oyunlar eşliğinde eğlenceli bir gün geçiren çocuklar hem eğlendi hem de diş bakımının önemini öğrendi. Şenlikte Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin başarılı doktorları da miniklere ağız ve diş bakımı eğitimi verdi. Ayrıca katılan her çocuğa diş macunu ve diş fırçası armağan edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Sağlıklı Dişler Şenliği’yle Eğlenerek Öğrendiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlıklı Dişler Şenliği’yle Eğlenerek Öğrendiler haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
22 Ağustos 2017, Salı
 • İmsak
  04:39
 • Guneş
  06:25
 • Öğle
  13:25
 • İkindi
  17:09
 • Akşam
  20:05
 • Yatsı
  21:36
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı