ANTALYA HABERLERİ

Sağlıklı dişler için örnek işbirliği

DHA
01.04.2016 - 16:03Son Güncelleme : 01.04.2016 - 16:04
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Diş Hekimliği Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Antalya'daki tüm okullardaki öğrenci ve velilerine 'Temel Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları' konusunda eğitimler verilecek.

Büyükşehir Belediyesi, AÜ Diş Hekimliği Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları Eğitici Eğitimi Programı işbirliği protokolü imzalandı. Antalya'da ağız ve diş sağlığı konusunda farkındalık oluşturmayı hedefleyen protokole asıl mesleği diş hekimliği olan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsmail Afşar, AÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er, Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Yıldız imza koydu.

Tüm okullardaki öğrencileri ve velileri ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirmeyi hedefleyen proje kapsamında her okuldan bir temsilci öğretmene, Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından eğitim verilecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan öğretmenler, okullarında 'koruyucu diş hekimliği' konusunda öğrencilere ve velilere seminerler verecek. İki yıl sürecek program başarıya ulaşırsa Türkiye çapında uygulanması için uğraş verilecek.

EĞİTİM MATERYALLERİ BÜYÜKŞEHİR'DEN

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili İsmail Afşar Büyükşehir Belediyesi olarak ağız-diş sağlığı konusunda yıllardır çalışma yaptıklarını kaydetti. Sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde Habibler'deki Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde çocukların diş tedavilerini ücretsiz yaptıklarını ifade eden Afşar, "Daha bilimsel, verimli ve Türkiye'ye model olabilecek bir çalışmaya imza atmak üzere Diş Hekimliği Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile güçlerimizi birleştirdik. Proje kapsamında kullanılacak materyallerin tamamını belediyemizce karşılıyoruz" dedi.

TÜRKİYE'YE ÖRNEK PROJE

AÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er ise, Antalya'da başlattıklarını bu çalışmanın ulusal bir projeye dönüşeceğine inancının tam olduğun söyledi. Er, "Antalya'daki tüm okullarımızda öğrenci ve velilerimize ulaşarak koruyucu diş hekimliği noktasında büyük yol kat edeceğimizi düşünüyorum" dedi.

Projenin bir diğer paydaşı Antalya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Yıldız da öğrencilere yönelik her türlü projenin destekçisi olduklarını belirterek, "Okullarda diş sağlığına yönelik böyle bir eğitime ihtiyacımız vardı. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi de bu projeyi her yönüyle destekliyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Sağlıklı dişler için örnek işbirliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2016 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlıklı dişler için örnek işbirliği haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:02
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:03
  • Yatsı
   20:26
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı