AFYON HABERLERİ

'Sağlıkçıya şiddete hayır'

DHA
29.04.2016 - 10:35Son Güncelleme :
DHA

 

AFYONKARAHİSAR, (DHA) - AFYONKARAHİSAR Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Lütfi Akgün, '28 Nisan Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü' dolayısıyla sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara karşılıklı hoşgörü, saygı çağrısında bulundu.

Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Lütfi Akgün, kişiler arası iletişim ve empatinin önemini en çok hissettirdiği alanın sağlık hizmeti olduğunu söyledi. '28 Nisan Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü' dolayısıyla açıklama yapan Dr. Akgün,

Sağlık hizmeti sunan ve sağlık hizmeti alan kişi ve kişiler arasında gereksizce yaşanan gerginliklerin hizmetin aksamasına, iyileşmek için giden hastanın tedavisinin gecikmesine neden olduğunu kaydetti.

Zaman zaman sağlık çalışanlarına yönelik fiziksel şiddetin yaşandığına dikkati çeken Dr. Akgün, "Amacı sağlık hizmeti almak olan hasta ve yakınlarının, sağlık hizmeti sunan personele daha hoşgörüyle yaklaşmasını bekliyoruz. Sağlık çalışanları da hasta ve yakınlarının içinde bulunduğu psikolojik durumu anlamaya çalıştıklarında bu tür gerginlikler en aza inecektir" dedi.

Son yıllarda her alanda olduğu gibi sağlık alanında şiddet olaylarının arttığına vurgu yapan Dr. Lütfi Akgün, şöyle dedi: "Hasta ve yakınları tarafından sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet, bazen ölümle dahi sonuçlanıyor. Şiddet olaylarının artması nedeniyle 28 Nisan Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü olarak kabul edilmiştir. Karşılıklı saygı ve hoşgörüyle kurulacak sağlıklı bir iletişim ve empati sayesinde gecikmesiz bir hizmet alışverişi sağlanmış olacaktır. Bütün sağlık çalışanlarımıza ve halkımıza biraz daha fazla hoşgörü, saygı öneriyor, şiddetin yaşanmadığı, sağlıklı günler diliyoruz."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Afyon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Afyon ilinden 'Sağlıkçıya şiddete hayır' hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 10 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Sağlıkçıya şiddete hayır' haberi güncellenecektir.

AFYONKARAHİSAR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı