MUĞLA HABERLERİ

Sağlıkçılardan ‘Terör’ Tepkisi

IHA
28.10.2015 - 13:36Son Güncelleme :

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SALDIRILARI MUĞLA'DA KINANDI.

IHA

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde sağlık çalışanlarına ve sağlık tesislerine yönelik PKK terör örgütünün saldırıları sağlık çalışanları tarafından kınandı. Muğla İl sağlık müdürü Cihan Tekin, terörün sağlık çalışanlarını asla yıldırmayacağını, tüm saldırılara karşı bölge halkına sağlık hizmet vermeye devam edileceğini açıkladı.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Başhekimlik binası önünde Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, Başhekim Prof. Dr. Ümit Başar Semiz ve sağlık çalışanlarının katıldığı açıklamada, terör saldırılarının acizlik göstergesi olduğu açıklandı. Açıklamayı yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, “Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkımı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimi Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, sağlık memurumuz Eyüp Ergen ve ambulans şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildi. Onlarca çalışanımız alıkonuldu. Ambulanslarımız ve hastanelerimiz ateşe verildi. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucu neredeyse kullanılamaz hale geldi. Sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Sağlıkçılardan ‘Terör’ Tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlıkçılardan ‘Terör’ Tepkisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı