İZMİR HABERLERİ

Sağlıkçılardan "kırmızı kart"lı eylem

AA / Gülçin Çavuşlar,Bağde Ezberci
24.02.2016 - 17:35Son Güncelleme :
Sağlıkçılardan kırmızı kartlı eylem
AA / Gülçin Çavuşlar,Bağde Ezberci

İZMİR (AA) - Türk Sağlık Sen İzmir 1 nolu şube üyeleri, sağlık politikalarına yönelik "kırmızı kartlı" eylem gerçekleştirdi.

Türk Sağlık Sen İzmir 1 nolu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi bahçesinde yaptığı açıklamada, hastanelerin ekonomik sıkıntılarının giderilmesi için yeni düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Hastanelerin bir çoğunda ekonomik sıkıntıların bulunduğunu iddia eden Doğruyol, “hastanelerimiz ekonomik çıkmaza sürüklenmektedir. Bugün pek çok şirket hastanelerimizden alacaklarını icra yoluyla talep ediyor" dedi.

Hastanelerin sorunlarına çözüm bulunmaması durumunda tepkilerinin iş bırakma eylemlerine döneceği uyarısında bulunan Doğruyol, personel ihtiyacının da giderilmesini istedi.

Sağlık çalışanlarının üvey evlat muamelesi gördüklerini, her geçen gün hak kaybına uğradıklarını öne süren sendika üyeleri de, eyleme dikkat çekmek için ceplerinden çıkardıkları "kırmızı kart"ları gösterdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Sağlıkçılardan "kırmızı kart"lı eylem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlıkçılardan "kırmızı kart"lı eylem haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı