İZMİR HABERLERİ

Sağlıkçılar Yeni Hükümetten Beklentilerini Açıkladı

IHA
30.10.2015 - 12:03Son Güncelleme :

TÜRK SAĞLIK-SEN İZMİR ÜNİVERSİTE ŞUBESİ, GERÇEKLEŞECEK OLAN MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMLERİNİN ARDINDAN KURULACAK OLAN YENİ HÜKÜMETTEN BEKLENTİLERİNİ AÇIKLADI. SENDİKA BAŞKANI YASEMİN ZENGİN, KURULACAK OLAN YENİ HÜKÜMETTEN SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SORUNLARINA ÇÖZÜM BEKLEDİKLERİNİ DİLE GETİREREK, "SEÇİMLER, VATANIMIZA VE MİLLETİMİZE HAYIRLI OLSUN” DEDİ.

IHA

Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversite Şubesi, gerçekleşecek olan milletvekili genel seçimlerinin ardından kurulacak olan yeni hükümetten beklentilerini açıkladı.
Türk Sağlık-Sen İzmir Üniversite Şubesi, 1 Kasım 2015 Pazar günü tarihinde gerçekleşecek olan 26. dönem milletvekili genel seçimlerinin ardından kurulacak olan yeni hükümetten beklentilerini sekiz maddede sıraladı. Sendika Başkanı Yasemin Zengin, kurulacak olan yeni hükümetten sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm beklediklerini dile getirerek, "Seçimler, vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun” dedi.
Sağlık çalışanlarının hakları ve daha iyi şartlarda çalışması için mücadele eden sendikanın, 8 maddede sıraladığı talepler şu şekilde:
1-Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması ve vergiden muaf olması, vergi dilimleri için acilen düzenleme yapılması. 2-Tüm sağlıkçıların fiili hizmetten yararlandırılması, performansa dayalı döner sermaye yönetmeliğine tüm çalışanlar için adil bir düzenleme getirilmesi ve oranların yükseltilmesi, döner sermayelerde yıllık izinlerde kesintiden vazgeçilmesi. 3-Üniversite hastanelerinde görev yapan personellere sağlık bakanlığındaki emsalleri gibi eş durumu tayini ve becaiş hakkında kolaylık sağlanması. 4-Üniversite hastanelerinde hemşire ihtiyacının acilen giderilmesi ve üniversite hastanelerine açığı gidermek için yüzde 20 oranında ek kadro verilmesi. 5-Yüksek lisansını yapan hemşirelere uzman kadrosu verilmesi için gerekli düzenlemelerin bir an önce yapılması. 6-Sağlık çalışanların nöbetlerde yıpranma payı düşünülerek, yıpranma payı ile ilgili düzenleme yapılması ve 25 yılını dolduran sağlık çalışanların nöbet çıkma insiyatifini kurum yetkililerinin tekelinden çıkartarak düzenlemede net ifadelere yer verilmesi, 25 yılını dolduran tüm sağlık çalışanlarının nöbetten çıkmasının sağlanması. 7-Üniversite hastanelerini mali açıdan rahatlatmak için 4/b’den 657 kadroya geçen personellerin maaşlarının genel bütçeden ödenmesi, 8-Nöbet ücretlerinin arttırılması.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Sağlıkçılar Yeni Hükümetten Beklentilerini Açıkladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlıkçılar Yeni Hükümetten Beklentilerini Açıkladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı