MANİSA HABERLERİ

Sağlıkçılar siyaset hakkı isteyecek

DHA
04.05.2017 - 12:24Son Güncelleme :
DHA

SAĞLIK ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Manisa İl Temsilcisi Mustafa İrğat, önümüzdeki aylarda toplu sözleşme yapılacağını, memura siyaset hakkı verilmesini talep edeceklerini söyledi.

Memur-Sen'e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Manisa İl Temsilciliği, Giritligil Otel'de basın toplantısı düzenledi. Sağlık-Sen İl Temsilcisi Mustafa İrğat, önümüzdeki aylarda yapılacak olan toplu sözleşmede en büyük hedeflerinin 4/B ve 4/C'lilerin kadroya geçirilmesi olduğunu söyledi. Yeni toplu sözleşme için, sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ile tüm kamu personelinin refahının arttırılmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Kamu görevlilerinin mali ve sosyal hakları, zam oranları ve kadro sorunun çözümü için masaya oturacaklarını belirten İrğat, "Ekonomik gelişmişlik ve refah artışından pay isteyeceğiz. Özel sektör KDV indirimiyle bazı yüklerden muaf tutulurken, kamu görevlilerinin vergi matrahı ile mahvedilmesine hayır diyeceğiz. Makro ve mikro ekonomik göstergeler artarken, kamu görevlilerinin ek göstergelerinde hala bir artış bulunmamaktadır. Anayasamızda, aile toplumun temelidir denmesine rağmen, eş ve çocuk yardımı hatırı sayılır rakamları bir türlü görememektedir. Toplu sözleşme ikramiyesi yetkili sendika üyelerine artırımlı ödenmeli ve dayanışma aidatı verilmelidir. Dayanışma aidatı gelmeli, örgütlü olanla olmayan, yetkili olanla olmayan ayrılmalıdır. Taban aylıkta artış, emekliliğe etki eden tazminat yansıtma oranlarında artış talep edeceğiz. Çalışma mevzuatı üzerinde restorasyona evet, ancak iş güvencesinde deformasyona hayır diyoruz. İş güvencesine dokunulmasına da, iş güvencesinin yıpratılmasına da, seyirci kalmayız. Performans sistemi diyerek, iş güvencesi kalesinin altına tünel kazma çabaları varsa; o tüneli kazdırmayız. Kamu hizmetine ilk defa alınmada mülakata kararlı bir şekilde hayır diyoruz. Kamu görevlilerini mağdur eden kadro ve derece sınırlandırmaları kaldırılmalıdır. Ulaşım ve yemek giderini dahi karşılamayan fazla mesai ücretinin yükseltilmesini bekliyoruz. Meclis kapılarının memurlara da açılmasını, memura siyaset hakkı verilmesini talep ediyoruz. Bizler gelir dağılımında adalet, mazlum ve mağdurlar için merhamet, evrenselleşsin istiyoruz. Emeğin merkeze alındığı, üretimin öncelendiği, insanın önemsendiği bir sistem inşa etmeliyiz. Bizler 'Saygın iş, helal aş' ilkesi küreselleşsin diyoruz. Sendikal mücadelemizi bu amaç doğrultusunda sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

Son olarak İrğat, 15 Temmuz sürecinin ardından sendikaların güvenini yitirdiğini savunarak, dik duruşlarından dolayı toplu sözleşme öncesi 300'e yakın üye artışı beklediklerini de sözlerine ekledi.

Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Sağlıkçılar siyaset hakkı isteyecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 12 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlıkçılar siyaset hakkı isteyecek haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı