DİYARBAKIR HABERLERİ

Sağlıkçılar Hemşire Ve Sağlık Memurlarına Yapılan Saldırıyı Kınadı

IHA
27.02.2015 - 15:53Son Güncelleme :

DİYARBAKIR'DA SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET EMEKÇİLERİ SENDİKASI (SES) İLE SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET ÇALIŞANLARI SENDİKASI (SAĞLIK-SEN), BİR HEMŞİRE VE İKİ SAĞLIK MEMURUNUN HASTA YAKINLARI TARAFINDAN DARP EDİLMESİNİ KINADI.

IHA

Sen), bir hemşire ve iki sağlık memurunun hasta yakınları tarafından darp edilmesini kınadı.
Dicle Üniversitesi (DÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya sendika üyelerinin yanı sıra çok sayıda hastane çalışanı da destek verdi. Saldırıya uğrayan sağlık çalışanlarından Ömer Kaplan, yıllardır sağlıkta dönüşüm projesi adı altında sağlık çalışanlarına ve halka masal anlatıldığını savundu. Sağlıkta dönüşüm projesinin yıkım olduğunu düşündüklerini ifade eden Kaplan, “Yanılmak isterdik ama gün be gün yaşananlar bizleri haklı çıkarmaktadır. Yaşananlara baktığımızda artık bu masalın bittiğini görüyoruz. Uygulanmakta olan sağlık politikası her geçen gün gerek sağlık hizmetini sunanlar açısından, gerekse hizmeti alanlar açısından karmaşık bir hal almaktadır. Uygulanmakta olan sağlık politikasıyla hastaneler işletme, hastalar müşteri ve sağlık çalışanları da birer hizmet kölesi durumuna getirildi. Sağlık çalışanlarına yapılan her türlü saldırı ve taciz meşru hale geldi. Son zamanlarda yaşanan tüm aksaklıların faturası çalışanlara çıkarıldı” dedi.
Açıklamanın ardından grup sessizce dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Sağlıkçılar Hemşire Ve Sağlık Memurlarına Yapılan Saldırıyı Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 15 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlıkçılar Hemşire Ve Sağlık Memurlarına Yapılan Saldırıyı Kınadı haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   14:56
  • Akşam
   17:14
  • Yatsı
   18:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı