TEKİRDAĞ HABERLERİ

“Sağlık Yöneticisinin Gündemi” Paneli

IHA
14.10.2015 - 13:22Son Güncelleme : 14.10.2015 - 13:23

SAĞLIK YÖNETİCİSİNİN GÜNDEMİ PANELİNE ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI.

IHA

TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde, Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği’nin (SASDER) organizasyonuyla Özel Optimed Hastanesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Sağlık Yöneticisinin Gündemi’ konulu panelde katılımcılar, sektörde meydana gelen gelişmeler hakkında bilgilendirildi.
Kapaklı ilçesinde Business Otel’de düzenlenen ‘Sağlık Yöneticisinin Gündemi’ konulu panele, Çerkezköy Özel Optimed Hastanesi Genel Müdür Op. Dr. Ayhan Arslan, SASDER Başkanı Dr. Melih Bulut, Optimed Hastanesi Başhekimi Elif Sözer ile Tekirdağ ve İstanbul’da kamu ve özel hastanelerde görev yapan yöneticiler katıldı.
Programda açılış konuşmasını yapan Özel Optimed Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Ayhan Arslan, Optimed ailesi olarak böylesine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Panel için büyük emek harcayan Özel Optimed Hastanesi Başhekimi Dr. Elif Sözer başta olmak üzere herkese teşekkür eden Arslan, “Panelist arkadaşlarımız bugün burada bizlere verimli ve faydalı bilgiler aktaracak. Kendilerine şimdiden teşekkür ediyoruz” dedi.
Derneklerinin misyonundan bahseden SASDER Başkanı Dr. Melih Bulut yaptı. “SASDER, sağlık sektöründeki politika belirleyici makamlar ile aktif iletişim halindedir. Ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip edip, sektör çalışanlarının performans ve gelişimlerine katkıda bulunur. Sağlık çalışanlarının uzmanlaşmalarını sağlar. Eğitim kurumlarıyla işbirliği yaparak sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağının yetişmesini sağlar. Sağlık ve sigorta profesyonellerini bir araya getirir” dedi.
Derneklerinin en önemli amaçlarından birinin de sektörel sinerji oluşturmak olduğunu vurgulayan Dr. Bulut, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“SASDER, dört yıl önce kuruldu. SASDER bir patron derneği değildir. Bizler bugün burada olduğumuz için çok mutluyuz. Sizlerden isteğimiz, hayatınız boyunca hep kendinizi motive etmenizdir. Bu işi yaparken doktor ya da hemşire olmanız gerekmiyor. Hastaya yardımcı olmanız yeterli. Sağlıkçı olarak kutsal bir görev yapıyorsunuz. SASDER olarak Trakya’daki hastane ve kurumlara her zaman destek olmaya hazırız.”
Açılış konuşmalarının ardından başlayan panelin birinci bölümüne Okan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mithat Kıyak başkanlık etti. Panele konuşmacı olarak katılan Türk İş Hastalıkları Uzmanlık Derneği Yönetim Kurulu Eski Başkanı Prof. Dr. Erdal Akalın ve Anadolu Sağlık Merkezi Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. Metin Çakmakçı, katılımcılara sağlıkta kalite, performans ve hasta güvenliği, liderlik, tıbbı yöneticinin kritik rolü konularında bilgiler verdi.
Panelin ikinci bölümüne ise Biruni Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Haydar Sur başkanlık etti. Panelin ikinci bölümünde ise Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Erbay tarafından “Sağlık Bakanlığı, özel hastaneler ve yönetmeliği” hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Panelin devamında Koç Üniversitesi Hastanesi, SGK ve Mevzuat Yöneticisi Uz. Dr. İbrahim Berçem tarafından “SGK Özel Sağlık kurumları sözleşmeleri”; AXA Sigorta Müdür Yardımcısı Dr. Kağan Asker tarafından da “Özel Sağlık sigortası süreleri” hakkında bilgiler verildi. Panel, soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden “Sağlık Yöneticisinin Gündemi” Paneli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 13 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “Sağlık Yöneticisinin Gündemi” Paneli haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:39
  • Akşam
   19:16
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı