Sağlık turizmindeki kurumlara sempozyum

Hürriyet Haber
05 Mayıs 2011 - 15:25Son Güncelleme : 05 Mayıs 2011 - 15:26

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BÜSEM) ve Sağlık Turizmi Derneği, Sağlık Turizmi konusunda hizmet veren kurum, kuruluş ve kişilere yönelik 6 Mayıs Cuma günü, “Sağlık Turizminde Stratejik, Bölgesel Gelişmeler ve Teşvikler” konulu bir sempozyum düzenleniyor.

Başta Türkiye olmak üzere, Kuzey Afrika ve Ortadoğudaki gelişmelerin sağlık turizmi açısından değerlendirileceği; sağlık turizmindeki son destinasyon değişiklikleri ile yatırım tercihleri bakımından stratejik hedeflerin gözden geçirileceği, eğitim ihtiyaçlarının tartışılacağı ve son olarak, Hükümetin ihraç ürünü kapsamına aldığı, “Sağlık Turizmi Hizmetleri”nin teşvikine esas yeni tebliğ ve uygulama prensiplerinin masaya yatırılacağı sempozyum bu bakımdan da büyük önem taşıyor.

Tüm bunlara ek olarak, Sağlık Bakanlığının, Sağlık Turizmi konusunda, sağlık personeli dışında kalan tüm kademelerdeki idari görevli personelin eğitimlerine yönelik yapacak olduğu düzenlemeler doğrultusunda, Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin bu alanda sertifikasyon programları düzenlemesi planlanıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde, 09:30 - 17:00 saatleri arasında Fazıl Say Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek olan sempozyumda, Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Koordinatörü Dr. Dursun Aydın, Constantine Constantinides (M.D., Ph.D., CEO of healthCare cybernetics), Zahid Hamid (Chairman of Euromedical Tours), Amanda Warrender (Director of ADVANTA Investment and Foundation), Reinherd Petry’nin (Director of European Spas Association) yanısıra Sağlık Turizmi Derneği Başkanı, E.Turizm Müsteşarı S. Kamil Yüceoral, Tursab Sağlık Turizmi Komisyonu Başkanı Ayşenur Ergülşen, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi Bölge Müdür Yardımcısı  Dr. Yasemin Görüm ile Sağlık Turizmi Derneği Başkan Yardımcısı OHSAD Genel Koordinatörü Dr. Filiz Çevirme konuşmacılar arasında yer alıyor.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı