ANKARA HABERLERİ

Sağlık Turizminde Pazarlama Stratejileri Paneli

AA / Zeynep Akyıl
15.01.2015 - 12:41Son Güncelleme :

-Ankara İl Kültür Turizm Müdürü Acar: -''Sağlık turizmi için yurtdışından gelecek hastalara verilecek hizmet çok önemli. Bu nedenle bizim mutlaka organize kuruluşlara ihtiyacımız var''

YEREL HABERLER ANKARA

AA / Zeynep Akyıl

ANKARA (AA) - Ankara İl Kültür Turizm Müdürü Doğan Acar, sağlık turizmi için yurtdışından gelecek hastalara verilecek hizmetin çok önemli olduğunu belirterek, bu nedenle organize kuruluşlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

Ankara Sağlık Turizmi Derneği tarafından özel bir hastanede, ''Sağlık Turizminde Stratejik Pazarlama Planlaması, Markalaşma ve Bilişim Uygulamaları'' konulu bir panel düzenlendi.

Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürü Acar panelin açılışında yaptığı konuşmada, Ankara'daki hastanelerin standartlarının yükseltilmesi ve yenilenmesinin halka hizmetin yanı sıra sağlık turizmi açısından da önemli olduğunu söyledi.

Başkentteki sağlık turizmini harekete geçirmek için, Ankara Sağlık Turizmi Derneği ile bir çalıştay düzenlediklerini ve eylem planı hazırladıklarını anlatan Acar, şunları kaydetti:

''Turizmde her şeyi kullanmak istiyoruz, sağlığı da bir turizm çeşidi olarak değerlendiriyoruz. Yurtdışından gelecek hastalara verilecek hizmet çok önemli, bu nedenle bizim mutlaka organize kuruluşlara ihtiyacımız var. Bu kapsamda acentelerin organize olması gerekiyor. Yurtdışından gelecek hastanın tespiti, nasıl geleceği, irtibat noktalarının nereler olacağı önemli. Bu kapsamda Ankara Esenboğa Havalimanı'nda sağlık turizmi için gelen hastalara yönelik ayrı kontuarlar açılmasını istedik. Bu hastalar, havalimanında doktor kontrollerinden geçecek ve kısa bir süre dinlenecek. Bu hastaların şehre transferlerinin de sağlanması gerekiyor. Bunun yanı sıra daha çok Ankara'dan direk yurtdışı uçak seferlerini başlatmaya çalışıyoruz, taleplere yönelik direk uçakların konulmasıyla ilgili görüşmeler devam ediyor.''

Sağlık turizmi için şehre gelecek hastaların refakatçilerine de iyi bir hizmet vermenin önemini vurgulayan Acar, hastanelere yakın ve doktorun kısa sürede ulaşabileceği otellerde de hizmet verilmesi gerektiğini ifade etti.

Dünyada akredite olmuş 500 hastaneden 47'sinin Türkiye'de, bunlardan 17'sinin ise Ankara'da olduğuna dikkati çeken Acan, bunun çok önemli bir rakam olduğunu, bu fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Acar, sağlık turizminde çok büyük mesafe alınacağı kanaatinde olduklarını sözlerine ekledi.

-''Eksik ayak markalaşma ve tanıtım''

Ankara Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Fatih Somuncu ise sağlık turizminin son yılların en popüler konularından biri olduğuna işaret ederek, ''Ankara'nın denizi yok, O halde Ankara'nın turizm potansiyelini kongre turizmi ve sağlık turizmi konularında harekete geçirilebilir'' dedi.

Somuncu, Ankara'da sağlık turizmini harekete geçirmek için hazırladıklarını yol haritasının hayata geçirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

-Diğer konuşmacılar

ATO Turizm Özel İhtisas Komisyonu Başkanı Nail Çimen ise başkent turizmini geliştirmek için otoritelerin, üniversitelerin, derneklerin, TÜRSAB'ın ve turizme gönül veren bütün kuruluşların bir çatı altında toplanması gerektiğini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sağlık Turizminde Pazarlama Stratejileri Paneli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ocak 2015 tarihinde saat 12 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Turizminde Pazarlama Stratejileri Paneli haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:21
  • Guneş
   07:00
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:43
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı