ESKİŞEHİR HABERLERİ

Sağlık-Sen'den 112'de taşeronlaşma ve mesai sistemine tepki

AA / Murat Ateşoğlu
14.01.2015 - 15:34Son Güncelleme : 14.01.2015 - 15:35

- Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Köksal: "Çalışanın hak ettiği ücretlerin hiçbir aracı olmadan doğrudan hak sahibine verilmesi, çalışanların yaşam standartlarının yükseltilmesi ve bu yolla iş veriminin arttırılması en doğru uygulama olacaktır"

YEREL HABERLER ESKİŞEHİR

AA / Murat Ateşoğlu

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Sağlık-Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, 112 Acil Sağlık Hizmetlerine, taşeron sürücü alımı ve mesai sisteminin değişmesini eleştirdi.

Köksal, Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü önünde yaptığı basın açıklamasında, 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin özveriyle çalışan ve ekiple uyumluluğun en önemli olduğu birimler olduğunu söyledi.

112 Acil Sağlık hizmetlerinde taşeronlaşmaya karşı olduklarını belirten Köksal, ''Çalışanların emeğinin ve alın terinin karşılığı olarak hak ettiği ücretlerin bir kısmının yüklenici firma adı altında hiçbir katma değer üretmeyen taşeron bazı şirketlere aktarılması emek hırsızlığından ve modern kölelikten başka bir şey değildir. Çalışanın hak ettiği ücretlerin hiçbir aracı olmadan doğrudan hak sahibine verilmesi, çalışanların yaşam standartlarının yükseltilmesi ve bu yolla iş veriminin arttırılması en doğru uygulama olacaktır'' dedi.

Vardiya sistemine de itiraz ettiklerini aktaran Köksal şunları bildirdi:

''Şehir merkezinde, acil vakalarda 45-60 dakika, hastane arası nakillerde 1-2 saati bulan, periferde ise kış şartlarında 3 ila 5 saat arasında zaman alan vaka sürelerinin mesai sonrasına sarkması söz konusu olacaktır. Uygulamadan doğacak bu sorunları öngörmeden ve çözüm önerileri üretmeden, gerekli altyapıyı oluşturmadan, ani kararlarla asla bu sisteme geçilmemeli ve süreç yine sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içinde yönetilmelidir.''

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Sağlık-Sen'den 112'de taşeronlaşma ve mesai sistemine tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2015 tarihinde saat 15 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık-Sen'den 112'de taşeronlaşma ve mesai sistemine tepki haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:58
  • Guneş
   06:38
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:04
  • Yatsı
   20:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı