TEKİRDAĞ HABERLERİ

Sağlık-sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz:

IHA
27.07.2015 - 14:47Son Güncelleme : 27.07.2015 - 14:48

SAĞLIK-SEN TEKİRDAĞ ŞUBESİ ÜYELERİ BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz, 1 Ağustos’ta düzenlenecek toplu sözleşme görüşmelerinden umutlu olduklarını belirterek "Memur-Sen olarak hükumetten talep edilecek zam oranı yüzde 20’nin üzerinde olacak" dedi.
Sağlık-Sen Tekirdağ Şubesi, Tekirdağ’da basın mensupları ile öğle yemeğinde bir araya geldi. Bir restoranda düzenlenen yemeğe Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz, Sağlık-Sen Tekirdağ Şubesi üyeleri ve gazeteciler katıldı.
Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkan Hamza Öksüz, 1 Ağustos’ta düzenlenecek toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Öksüz, yaptığı açıklamada, toplu sözleşme görüşmelerinde Memur-Sen olarak 2016 yılı için yüzde 8+8 ve 2017 yılı için ise 7+7 gibi zam talebinde bulunacaklarını ifade etti.
Öksüz, toplu sözleşme görüşmelerinden umutlu olduklarını belirterek, "2016 ve 2017 yılında memur haklarının özlük hakları ile alakalı maaşların yüzdelik talebi ile ilgili toplu sözleşme masasına oturulacak. Ankara Memur-Sen Genel Merkezimiz itibariyle personel devlet başkanlarına talepleri ile ilgili hazırlanan raporlar iletildi. 1 Ağustos’tan itibaren de hükümet ile beraber yetkili sendika olarak, Memur-Sen olarak toplu sözleşme masasına oturulacak. Sağlıkçıların yıpranma payını bu sene mutlaka sendika olarak talep edeceğiz. Bir de ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasını istiyoruz. Biz çalıştığımız paranın aldığımız ücretin hepsini emekliliğimizde göremiyoruz. Devlet memurlarının diğerlerinde bu durum var ama bizde yok" ifadelerini kaydetti.
"HEKİMLER EMEKLİ OLDUĞUNDA MAAŞLARI 2 BİN LİRAYI GEÇMİYOR"
Hekimlerin emekli olduğu zaman aldıkları net maaşın 2 bin lirayı geçmediğini ifade eden Öksüz, "Bugün medyada net olarak belki 7 bin ve 8 bin ücret alan hekimlerden bahsediliyor ama bu hekimler emekli olduğunda alacakları emekli maaşı 2 bin lirayı geçmiyor. Bir ebe, hemşire veya genel idare hizmetler dediğimiz memur kısmında olan arkadaşların emekli olduklarında alacakları maaş bin 200 ve bin 500 arasında değişiyor. Bu paralarla geçim sağlamak Türkiye’de çok zor. Memur-Sen olarak 2016 için yüzde 8+8, 2017 içinde yüzde 7+7 olarak hükumetten zam talebinde bulunacağız. Refah payında da katılım payı istenilecek ve enflasyon farkında da talepte bulunacak. Memur-Sen’in bu sene hükumetten talep edeceği toplam zam oranı yüzde 20’nin üzerine çıkacak" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Sağlık-sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık-sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz: haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:40
  • Akşam
   19:18
  • Yatsı
   20:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı