ŞIRNAK HABERLERİ

Sağlık-sen Şırnak Şubesi Suruç’taki Saldırıyı Kınadı

IHA
22.07.2015 - 16:03Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ŞIRNAK

IHA

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Şırnak Şube Başkanlığı, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve 32 kişinin öldüğü 104 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı kınadı.
Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanlığı Suruç’taki bombalı saldırıyı yazılı bir basın açıklaması ile kınadı. Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkan Vekili Sabgatullah Anmal, "Şanlıurfa’da önceki gün meydana gelen saldırı Suruç’ta Kobani’ye gidecekleri açıklanan gençler hedef almakla birlikte ülkemizi Ortadoğu’daki belirsizliğe ve çatışma ortamı ateş çemberine çekilmek istenmekte ve aslında Türkiye barışına ve demokrasisine yapılmıştır. Şanlıurfa Suruç’ta basın açıklaması yapan gençler yapılan terör saldırısını bizleri tarifi olmayan bir üzüntüye iterek Memur-Sen ailesi olarak nefretle ve öfkeyle kınıyoruz. Çünkü bu terör saldırısı oradaki gençlere yapılmakla birlikte bilakis tüm Türkiye barış ve demokrasi sevdalılarına yapıldığından dolayı gençlere yapılan vahşet saldırısını kınıyor, Faillerini de lanetliyoruz. Ülkemizdeki huzur ve barış ortamını hedef alan, kendi planları için kan dökmekten çekinmeyen bu güçlerin ifşa edilmesi ve saldırı emrini verenlerin yakalanması acımızı bir nebze de olsa hafifletecektir. Bu saldırının arkasındaki güçlerin ortaya çıkarılması, kirli planların da deşifre olmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra, yaşanan saldırının büyüklüğü sağduyumuzun kaybolmasına sebep olmamalı, bu tür saldırılardan umulan provokasyonlara izin vermemeliyiz. Şanlıurfa Suruç’taki terör saldırısı ile ilgili hükümetin tek yapması gereken bu olayın faillerin acilen kamuoyunun önüne çıkarılarak hesap sorulmalı ve olayın aydınlatılması için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Kentteki tüm güvenlik birimleri hakkında soruşturma açılmalı bu olayın üzerinde geçen her saat ve dakika barış ve demokrasi sevdalıları aleyhinde işlenmektedir. Bizler Memur-Sen ailesi olarak ne bölgemizde nede bu ülkede ümitsiz yaşamak istemiyoruz. Geleceğimizden ümitli ve huzur içerisinde yaşamak isterken bölgemiz üzerinde oynanan oyunların son bulmasını temenni ederiz. Terör saldırısında hayatını kayıp edenlere yüce Allah’tan rahmet ailelerine ve Suruç halkına başsağlığı diler yaralılara da acil şifalar dileriz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şırnak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şırnak ilinden Sağlık-sen Şırnak Şubesi Suruç’taki Saldırıyı Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık-sen Şırnak Şubesi Suruç’taki Saldırıyı Kınadı haberi güncellenecektir.

  ŞIRNAK NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   12:06
  • İkindi
   14:48
  • Akşam
   17:06
  • Yatsı
   18:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı