MANİSA HABERLERİ

Sağlık-sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat:

IHA
23.10.2015 - 17:23Son Güncelleme : 23.10.2015 - 17:24

SAĞLIK-SEN MANİSA ŞUBE BAŞKANI MUSTAFA İRĞAT, SAĞLIK-SEN STRATEJİK ARAŞTIRMALAR MERKEZİ TARAFINDAN AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI ÇALIŞANLARININ SORUNLARI VE TÜRKİYE’DE UYGULANAN SOSYAL POLİTİKA KONULARININ TARTIŞILACAĞI BİR ÇALIŞTAY DÜZENLENECEĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarının sorunları ve Türkiye’de uygulanan sosyal politika konularının tartışılacağı bir çalıştay düzenleneceğini söyledi.
Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin organizasyonunda; akademisyenler, bürokratlar, sivil toplum kuruluşları ve paydaş kurumların temsilcilerinin katılacağı çalıştay 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde Kızılcahamam’da gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarımız; fakire, fukaraya, garip gurebaya, yaşlıya, yetime, şehit yakınlarına velhasıl tüm dezavantajlı gruplara uzanan devletin şefkat elidir. Buralarda çalışan hizmetlimiz de, şoförümüz de, öğretmenimiz de, sosyal çalışmacımız da, psikoloğumuz da, sosyoloğumuz da bize göre karşılığı hiçbir şeyle ödenemeyecek derecede kutsal bir vazifeyi ifa etmektedir. Çalışanın emeğini ekonomik ve sosyal yönden korumak ve güçlendirmek esasına dayalı olarak faaliyette bulunan sendikalar, hem çalışan kesimin temsilcisi olarak hem de sosyal paydaş olarak önemli rollere sahiptir. Bizler, çalışanların sadece ekonomik sorunlarıyla değil, sosyal, siyasi, eğitim, konut ve sağlık gibi sorunlarıyla da ilgilenmekteyiz. İlgi ve çalışma alanlarımızı da sadece üyelerimiz ve hizmet kollarımızla sınırlı tutmuyor, sosyal bir aktör olarak toplumun her kesimini yakından ilgilendiren sorunların çözümü için çaba sarf ediyoruz." ifadelerini kullandı.
Türkiye’de sosyal eşitsizlikleri ve haksızlıkları azaltacak politikaların üretilmesi ve uygulanması noktasında Sağlık-Sen ailesi olarak her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını belirten İrğat,"Bunun yanında, sosyal politikaların sağlıklı ve nitelikli bir şekilde üretilmesi ve sunulması için canla başla çalışan sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızın mali, sosyal ve özlük haklarının korunması ve yeni kazanımlar elde edilmesi sürecinde genel yetkili sendika olarak her türlü çalışmayı da yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz." diye kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Sağlık-sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 17 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık-sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat: haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:11
  • Guneş
   06:49
  • Öğle
   13:14
  • İkindi
   16:42
  • Akşam
   19:20
  • Yatsı
   20:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı