AYDIN HABERLERİ

Sağlık-sen Lisans Tamamlamada Sorunların Çözümünü İstedi

IHA
19.10.2015 - 08:53Son Güncelleme : 19.10.2015 - 08:54
IHA

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Sağlık-Sen olarak lisan tamamlamada yaşanan sorunların çözülmesini talep ettiklerini belirtti.
Lisans tamamlamanın sağlıkçılar için önemli bir kazanım olduğuna işaret eden Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, “Sağlıkta lisans tamamlama hakkının verilmesiyle şimdiye kadar birçok mağduriyeti gideren ve sorunu çözen sendika olarak, şimdi de Malatya İnönü Üniversitesi ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde yaşanan sorunların çözümü için YÖK’e başvurduk. Uzaktan eğitim tercihi ile Malatya İnönü Üniversitesi Ebelik ile Hemşirelik Bölümü’ne yerleşen adayların, staj için Malatya’daki hastanelere yönlendirilmesinin yol açtığı mağduriyetin giderilmesi için YÖK’e başvuruda bulunduk. Ayrıca, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Behice Erci ile de görüşerek sorunun çözümünü istedik. Farklı illerde ikamet eden ve görev yapan çalışanların, İnönü Üniversitesi’nin istediği şartlarda staj yapmasının mümkün olmadığını belirttiğimiz yazıda, tercih işlemlerinden önce bu durumla ilgili gerekli bilgilendirmenin yapılmadığını da ifade ettik. Erzurum Atatürk Üniversitesi’nin benzer durumda, adaylara bulundukları illerde staj yapma imkanı sağladığını hatırlattığımız yazımızda, adayların eğitim hakkının engellendiğini ve mağdur edildiklerini, bu sorunun en kısa sürede çözülmesi gerektiğini ifade ettik. Ayrıca, ilgili üniversiteler ile gerekli koordinasyonun sağlanarak endişelerin giderilmesi ve staj uygulamalarına ilişkin tüm sorunlara ilişkin YÖK tarafından bir çalışma yapılması ve kamuoyuna duyurulmasını talep ettik” dedi.
“MUĞLA’DAKİ YÜZ YÜZE EĞİTİM SORUNUN ÇÖZÜLMESİ İÇİN YÖK’LE GÖRÜŞTÜK”
Yüz yüze eğitimde yaşanan sorunların takipçisi olduklarını kaydeden Karaer, “Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne uzaktan eğitimle yerleşen adaylara, eğitimin büyük bir kısmının yüz yüze yapılacağının söylenmesi üzerine, konuyu hem YÖK’e taşıdık, hem de üniversite nezdinde girişimlerde bulunduk. Tercih sürecinde belirtilmeyip, sonradan uygulanmak istenen değişikliklerin adayların mağduriyetine yol açtığını belirttiğimiz yazımızda, eğitim hakkının engellenmemesi gerektiği ve sorunların en kısa sürede çözülmesini istedik” diye konuştu.
“LİSANS TAMAMLAMADA SORUNLARI ÇÖZDÜK”
Sağlık çalışanlarının yıllardır beklediği lisans tamamlamanın hayata geçmesiyle, uygulamadan kaynaklı sorunlar ortaya çıktığını kaydeden Karaer, şöyle konuştu: “İlk kez yaşanan uygulamadan kaynaklanan birçok sorunu gerek üniversiteler gerekse YÖK ile görüşerek çözdük, sağlık çalışanı arkadaşlarımızın mağdur olmasını önledik. Yaşanan sorunların çözümünde bakanlığın da devreye girmesini sağladık. Ayrıca, farklı üniversitelerde yaşanan veya yaşanması muhtemel staj, uzaktan eğitim ve idareden kaynaklı geç ders kaydında yaşanan ve yaşanabilecek mağduriyetleri önlemek için de çalışmalarımız sürüyor”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Sağlık-sen Lisans Tamamlamada Sorunların Çözümünü İstedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 08 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık-sen Lisans Tamamlamada Sorunların Çözümünü İstedi haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:50
  • Öğle
   13:12
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:13
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı