ADIYAMAN HABERLERİ

Sağlık-sen’den Toplu Sözleşme Yasası Açıklaması

IHA
23.08.2015 - 14:24Son Güncelleme :
IHA

Sağlık-Sen Adıyaman Şubesi Başkanlığı tarafından toplu sözleşme yasasıyla alakalı bir basın açıklaması düzenlendi.
Adıyaman’da, faaliyet gösteren bir otelin kahvaltı salonunda basın mensuplarıyla bir araya gelen Sağlık-Sen üyeleri, önce basın mensuplarıyla sohbet etti daha sonra basın toplantısına geçildi. Basın açıklamasını okuyan Sağlık-Sen Adıyaman Şubesi Başkanı Yasin Barutçu; şöyle konuştu: “Bilindiği üzere Memur-Sen Konfederasyonu olarak kamu görevlilerimiz adına hükümetle yaptığımız 3. dönem toplu sözleşme görüşmelerimiz mutabakatla sona erdi. Bu önemli süreçte sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yetkili sendikası Sağlık-Sen olarak toplu sözleşme masasında yerimizi almıştık. Teşkilatımızla birlikte gerek toplu sözleşme öncesinde yaptığımız yoğun çalışmalar, gerek toplu sözleşme sürecinde ortaya koyduğumuz kararlı mücadelemiz sonucunda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına çok önemli kazanımlar elde ettik. Bu vesile ile Sağlık-Sen Adıyaman Şubesi olarak öncelikle genel merkezimize elde ettiği kazanımlar için sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımız adına teşekkür ediyoruz."
Sendika tarafından hükümetle yapılan görüşmeler sonucunda 3. dönem toplu sözleşme masasında sağlık ve sosyal hizmet çalışanları adına 17 maddelik kazanıma imza attıklarını anlatan Barutçu, şunları söyledi: "Hatırlanacağı gibi 2012-2013 yılları arasında düzenlenen 2. dönem toplu sözleşme görüşmelerinde elde ettiğimiz ve halen geçerliliği devam eden 16 kazanımla birlikte toplam sağladığımız 33 maddelik kazanım bizleri gururlandırıyor. Sendikal kazanımlarımızı elde ederken Sağlık-Sen olarak hamaset ve emek hırsızlarına rağmen diyaloga, bilimsel temelli çalışmalara ve araştırmalara önem vererek, tüm teşkilatımızla birlikte yekvücut halinde yolumuza devam etmeyi ilke olarak kabul ediyoruz. Bu anlayışımızdan hiçbir zaman taviz vermeyi düşünmüyoruz. Bugüne kadar çalışanlarımızın yaşadığı mağduriyetleri gidermek adına sürdürdüğümüz mücadele bundan sonra da hız kesmeyecektir. Üyelerimizin haklı talep ve beklentilerinin tamamı kazanıma dönüşene kadar Sağlık-Sen olarak sendikal mücadelemize bıkmadan yılmadan usanmadan devam edeceğiz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Sağlık-sen’den Toplu Sözleşme Yasası Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık-sen’den Toplu Sözleşme Yasası Açıklaması haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:25
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:23
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:21
  • Yatsı
   18:49
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı