SAMSUN HABERLERİ

Sağlık-sen’den Toplu Sözleşme Açıklaması

IHA
29.07.2015 - 14:25Son Güncelleme : 29.07.2015 - 14:26

SAĞLIK-SEN SAMSUN ŞUBESİ ÜYELERİ, ‘TOPLU SÖZLEŞME’ GÖRÜŞMELERİ ÖNCESİNDE KADIN, DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ A KAPISI ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

IHA

Sağlık-Sen Samsun Şubesi üyeleri, ‘toplu sözleşme’ görüşmeleri öncesinde Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.
Memur-Sen’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları (Sağlık-Sen) Sendikası Samsun Şubesi üyeleri ‘toplu sözleşme’ görüşmeleri öncesinde taleplerini Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi A Kapısı önünde yaptıkları basın açıklaması dile getirdiler. Basın açıklamasına çok sayıda sendika üyesi ve hastane çalışanları katıldı.
Sağlık-Sen olarak 500 bine sağlık ve sosyal hizmet çalışanının çalışma koşulları ve hakları için çabaladıklarını belirten Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlhan Öksüz, “Yaşatmak için savaş verdiğimiz bir alanda hayatımızı tehdit eden yüzlerce risk altında işimizi yapmaya çalışıyoruz. Fiziksel, kimyasal, biyolojik ve bir sürü riskler nedeniyle sağlık, en tehlikeli işler kategorisinde yer alıyor. Üstüne her geçen gün artan şiddet belasının da mağdurları olmaya devam ediyoruz. Bütün bu olumsuzluklara karşı sağlık hizmetlerini aksatmadan mesleğimize sahip çıkarak görevimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Sağlık çalışanlarının talepler; adalet duygusunu canlandıracak tablet, haksızlığı ortadan kaldıracak pastil, şiddet olaylarına karşı devlet kurumlarının ufkunu açacak enjektör, daha da önemlisi emeğe saygıyı güçlendirecek etken maddelerden oluşan bir şuruptur” dedi.
Öksüz, Sağlık-Sen’in toplu sözleşme masasına 90’ın üzerinde taleple gideceğini sözlerine ekledi.
Sağlık-Sen üyeleri basın açıklamasının ardından hastane kapısı önünden ayrıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Sağlık-sen’den Toplu Sözleşme Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık-sen’den Toplu Sözleşme Açıklaması haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:09
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı