ADIYAMAN HABERLERİ

Sağlık-sen’den, Ek Ödemelerin Emekliliğe Yansıtılması Konulu Açıklama

IHA
25.02.2015 - 14:49Son Güncelleme :

SAĞLIK-SEN ADIYAMAN ŞUBE BAŞKANLIĞI, EK ÖDEMELERİN EMEKLİLİĞE YANSITILMASINI TALEP EDEREK BASIN AÇIKLAMASI DÜZENLEDİLER.

IHA

Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanlığı, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasını talep ederek basın açıklaması düzenlediler.
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi binası önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına Sağlık-Sen Adıyaman İl Başkanı Yasin Barutçu, sendika üyeleri ve sağlık çalışanları katıldı.
Düzenlenen basın açıklamasını okuyan Sağlık- Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu, “Geçmişte yetkili sendika olanların hayal bile edemediklerini kazanımlara dönüştüren Sağlık-Sen, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesini, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans tamamlama ve kreş konusunda kararlı bir duruş ortaya koymuş mücadelesini sürdürmüştür. Toplu görüşme ve toplu sözleşme kurum idari kurul toplantıları dahil her platformda sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının taleplerini dile getiren Sağlık-Sen, geçen yıl 13 Mayıs’ta büyük Türkiye buluşması düzenlemiş, yıpranma payı, lisans tamamlama, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması ve kreş konularındaki, taleplerini dile getirmişti. Taleplerimizi dinleyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, başbakan olarak katıldığı programda lisans tamamlama, kreş ve tüm sağlık çalışanlarının 5 yılına 1 yıl olmak üzere yıpranma payı verilmesi konusunda söz vermiş, konuyla ilgili olarak da, ilgili bakanlara çalışma yapılması talimatı vermişti. Biz sahada etkin bir mücadele yapıyor, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarıyla ilgileniyor taleplerini kazanımlara dönüştürüyoruz. Malum sendika ise, bizim alın terimizle elde ettiğimiz kazanımları emek hırsızlığı yaparak sahiplenmeye çalışarak sendikacılıktan ne anladığını göstermektedir. Sağlık-Sen olarak biz taleplerimizin takipçisi olacağımızı, verilen sözler hayata geçinceye ve taleplerimiz kazanıma dönüşene kadar mücadelemizden vazgeçmeyeceğimizi buradan efede ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Sağlık-sen’den, Ek Ödemelerin Emekliliğe Yansıtılması Konulu Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 14 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık-sen’den, Ek Ödemelerin Emekliliğe Yansıtılması Konulu Açıklama haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  07:07
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:20
 • Yatsı
  18:49
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı