Gündem Haberleri

  Sağlık personeline motivasyon zammı

  Hürriyet Haber
  05.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sefer Aycan, Bakanlık Merkez Teşkilatı'nda çalışan personele yapılan 153 milyon lira ek ödemenin, sağlık personelinin performansını, motivasyonunu
  Durmuş: Adaletsizlik insanları bunalıma sokuyor

  Sağlık Bakanı Osman Durmuş, çalışanlarına verdiği 153 milyon liralık zamma ilişkin olarak, ''Biz vakıflara, derneklere, 3418 sayılı yasa gelirlerini peşkeş çekmiyoruz'' dedi.

  Sağlık Bakanı Durmuş, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, bakanlık merkez teşkilatındaki personele uzun süredir her ay 45 milyon liralık otobüs bileti verildiğini ve çalışanların ekonomik sıkıntı nedeniyle bu biletleri 20 milyon liraya, zararla satarak gelir elde ettiklerini söyledi. Durmuş, şöyle konuştu:

  "Dar gelirli insanlar artık bakanlığı terk etmeye başladılar. Pratisyen hekim olan benim şube müdürüm bile aldığı maaşla geçinemiyor. Biz yaklaşık 108 milyon lira sosyal yardımda bulunduk. Ayrıca 45 milyon lira olan otobüs biletlerinin parasını da geri almadık. Olay bundan ibarettir.

  Biz bir bakıma vakıflara, derneklere 3418 sayılı yasa gelirlerini peşkeş çekmiyoruz. Geçmişte bir vakıfa buradan 1 milyon dolar verilmiştir. Oysa bizim çalışanlarımıza 1 ayda verdiğimiz para 250 milyar liradır. Bizim sağlık çalışanlarıyla ilgili ısrarla söylediğimiz şudur: Biz zam istemiyoruz ama sosyal adalet istiyoruz. Bu adaletsizlik, insanları bunalıma sokuyor.''

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı