OSMANİYE HABERLERİ

Sağlık personeli işaret dilini öğrendi

DHA
30.03.2016 - 15:26Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından düzenlenen işaret dili eğitimi tamamlandı. Kursu tamamlayan sağlık personeli törenle sertifikalarını aldı.
Osmaniye Valisi Kerem Al'ın da katıldığı sertifika töreni, Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonu'nda yapıldı. İstiklal Marşı'na kursiyerler İsmail Yıldırım, Hidayet Bayram, Yusuf Duman, Cebrail Kurt ve Aydın Olpak işaret dilini kullanarak eşlik etti.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Cem Uraldı, Osmaniye’de sağlık hizmetlerinin nitelikli olması doğrultusunda böyle bir kurs planladıklarını belirtti.
İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Cingöz ise 2002'de sağlıkta memnuniyet oranı yüzde 39 iken şu anda yüzde 75'e yükseldiğini, bunun da sağlık hizmetlerindeki kalite artışından kaynaklandığını vurguladı.
7 YAŞINDA KENDİ ÇABASIYLA ÖĞRENDİ
Daha sonra kursiyerlerden Mustafa Kemal Tohumoğlu ve Ebru Yıldızhan 'Bayrak' adlı şiiri, Hatice Deler ve Hidayet Bayram da 'Benim Gözüm Sende' adlı şarkıyı işaret dili ile okudu. Salonda bulunan 7 yaşındaki Melike Ergün de kursa katılan annesinden etkilenerek kendi çabası ile öğrendiği işaret dili ile 'Ninni' adlı şarkıyı söyledi. Vali Kerem Al, küçük kızı kutlayarak, hediye verdi. Program skeç, şiir ve şarkılarla devam etti. Törenin son bölümünde Vali Kerem Al kursiyerlere sertifikalarını verdi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)İE (EŞ)(30.03.2016 FOTOĞRAFLI)

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Sağlık personeli işaret dilini öğrendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık personeli işaret dilini öğrendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı