Ege Haberleri

EGE

  Sağlık müzesi önerisine destek

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  11 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 10 Ocak 2012 - 21:28

  Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’ın ortaya attığı sağlık müzesi önerisi, İzmir Başkanlar Kurulu üyelerinden de destek gördü.

  Kurulun sekreteryasını yürüten Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı Başkanı Yılmaz Temizocak, sağlık müzesinin gündemlerinde olduğunu belirterek, “Geçtiğimiz günlerde bu konuda bir toplantı yapmış, İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvuruda bulunmuştuk. Tartan’ın açıklamaları bu konudaki süreci hızlandırır” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da İzmir’e kurulması planlanan sağlık müzesi konusunda desteğe hazır olduklarını vurguladı.

  Kıraç ve Özgener Ankara’ya

  Öte yandan Vali Cahit Kıraç ile EXPO 2020 Yürütme Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in yarın Sağlık ve Dışişleri bakanlıklarında temaslarda bulunacağı bildirildi. Özgener, EXPO 2020 Yürütme Kurulu idari şemasının tamamlandığını, yer sorununun çözüldüğünü aktarırken logonun belirlenmesi için de çalışmaların sonuçlanmak üzere olduğunu aktardı.

  Ersözlü başkan danışmanı

  Bu arada Dilara Ersözlü, EXPO 2020 Yürütme Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’in danışmanı oldu. İzmir Ticaret Borsası ve VOB’un da ddanışmanı olan Ersözlü, İZFAŞ Genel Müdürlüğü, İzmir Ticaret Odası’nda dış ilişkiler koordinatörlüğü ve genel sekreter yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu. Ersözlü, adaylık kapsamında yürütme kuruluylailgili iletişim ve koordinasyon görevlerini yürütecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı