SİVAS HABERLERİ

Sağlık Çalışanlarından Teröre Tepki

IHA
29.10.2015 - 13:43Son Güncelleme :

SİVAS'TA SAĞLIK ÇALIŞANLARI SON ZAMANLARDA KENDİLERİNE YÖNELİK ARTAN TERÖR OLAYLARINA TEPKİ GÖSTERDİ.

IHA

Sivas’ta sağlık çalışanları son zamanlarda kendilerini yönelik artan terör olaylarına tepki gösterdi.
Numune Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları adına basın açıklaması yapan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Yavuz Orak,”Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, sağlık memurumuz Eyüp Ergen ve ambulans şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı.”dedi.
Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki devlet hastanesinin bombalı saldırı sonucu kullanılmaz hale geldiğini belirten Orak,”Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir.”diye konuştu.
Orak, terörün asla amacına ulaşamayacağını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Sağlık Çalışanlarından Teröre Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Çalışanlarından Teröre Tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı