ORDU HABERLERİ

Sağlık Çalışanlarından Saldırılara Karşı Açıklama

IHA
28.10.2015 - 16:10Son Güncelleme :

ORDU'NUN FATSA İLÇESİNDE SAĞLIK ÇALIŞANLARI BASIN AÇIKLAMASI YAPTILAR...(AHMET ALTAY/ORDU-İHA)

IHA

Ordu’nun Fatsa ilçesinde sağlık çalışanları, son aylarda sağlıkçılara yönelik artan saldırıları yaptıkları açıklama ile kınadılar.
Fatsa Devlet Hastanesi Semt Poliklinikleri önünde sağlık çalışanları bir basın açıklaması yaptılar. Sağlık çalışanları adına açıklama yapan Fatsa Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Ali Sağlam, “Bizleri bugünlere getiren ve gece, gündüz demeden sağlık hizmet sunmaktan onur duyduğumuz siz değerli vatandaşlarımız; Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç-yaşlı, çocuk-bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şehmuz Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı.Son olarak Hakkeri Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılmaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatanımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz” dedi.
Yapılan basın açıklaması sonrası sağlık çalışanları dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Sağlık Çalışanlarından Saldırılara Karşı Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Çalışanlarından Saldırılara Karşı Açıklama haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı