TEKİRDAĞ HABERLERİ

Sağlık çalışanlarından döner sermaye tepkisi

AA / Mesut Karaduman
26.02.2016 - 15:10Son Güncelleme :
AA / Mesut Karaduman

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ'da Sağlık-Sen üyeleri, hastanelerde yaşanan döner sermaye dağıtımına tepki gösterdi.

Sağlık-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Hamza Öksüz, Tekirdağ Devlet Hastanesi önünde toplanan üyeler adına yaptığı açıklamada, çalışanların emeğinin sömürüldüğünü savunarak, artık bu durumun kabul edilemez olduğunu belirtti.

Döner sermayenin Sağlık Bakanlığı tarafından revize edilmesini istediklerini ifade eden Öksüz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Dün itibariyle aldığımız bilgilerle Tekirdağ Devlet Hastanesi ve diğer hastanelerimizde döner sermayenin toplam tutarda çalışana dağıtılabilecek oranda maksimum seviyede bir dağıtım olmasına rağmen maalesef yılın son ayı ve ocak ayında döner sermaye net ele geçen tutarlarında aşağı yukarı aynı oranlarda kalmış olmasını hiç bir şekilde izahı yoktur. Bu bizim vicdanımıza sığmamaktadır. Ana sıkıntımız adilane olmayan bir döner sermaye sisteminin olmuş olması. Sağlık çalışanlarının ücret adaletinde minimum seviyelerde kalmış olmamız çalışanı ciddi derecede yaralamaktadır. Hastane idaresi maksimum seviyede döner sermayeyi dağıtmasına rağmen çok düşük bir döner sermaye ile karşılaşmaktayız. Bu işin takipçisi olacağız."

Açıklamanın ardından grup üyeleri olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Sağlık çalışanlarından döner sermaye tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık çalışanlarından döner sermaye tepkisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı