OSMANİYE HABERLERİ

Sağlık çalışanlarından doktor cinayetine tepki

DHA
30.03.2017 - 14:05Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE'de sağlık çalışanları, Aksaray'da Aile Hekimi Dr. Hüseyin Ağır'ın görevi başında uğradığı silahlı saldırıda öldürülmesini protesto etti.
Devlet Hastanesi helikopter pistinde açıklama yapan Tabip Odası Başkanı Dr. Asu Kaya Gedik "Acımız tarifsiz çünkü bir görev şehidimiz var" dedi. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin artmasına tepki gösteren Kaya, şöyle devam etti:
"Sağlık çalışanları olarak sürekli sözel ve fiziksel şiddete uğruyoruz. İçinde bulunduğumuz ağır iş yükü, sağlık okuryazarlığının olmaması ve etkin bir şiddet yasası olmaması nedeni ile sağlık çalışanları diğer meslek gruplarına göre daha çok şiddete maruz kalmakta. Ölüm ve yaralanmalar sadece kamuoyuna yansıyan kısımdır aslında. Halbuki biz biliyoruz ki sözlü şiddet, tehdit her gün polikliniklerimizin rutini olmuştur.."
Basın açıklamasına Türk Sağlık- Sen Osmaniye Şube Başkanı Fatih Üstüner, Osmaniye Aile Hekimleri Derneği (OSAHED) Başkanı Dr. Yusuf Başak ile sağlık çalışanları katıldı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Osmaniye haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Osmaniye ilinden Sağlık çalışanlarından doktor cinayetine tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 14 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık çalışanlarından doktor cinayetine tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı