ADIYAMAN HABERLERİ

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terör Eylemleri Protesto Edildi

IHA
28.10.2015 - 12:30Son Güncelleme :

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK YAPILAN TERÖR SALDIRILARI BASIN AÇIKLAMASIYLA PROTESTO EDİLDİ

IHA

Terör örgütü tarafından sağlık çalışanlarına yönelik yapılan terör saldırıları Adıyaman’da düzenlenen basın açıklamasıyla protesto edildi.
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan basın açıklamasına çok sayıda sağlık çalışanı katıldı. Adıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş tarafından yapılan basın açıklamasına Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Kutlu ve sağlık yöneticileri katıldı.
Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, sağlık çalışanlarının gece gündüz demeden sağlık hizmeti verdiğini dile getirerek, eli kanlı terör örgütünün sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yönelik alçakça saldırılar yaptığını dile getirdi.
Mehmet Emin Taş, terör saldırılarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
“Üç sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı.
Son olarak Hakkâri Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü.
Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planyaları ve gerçekleştirilenleri şiddetle lanetliyoruz.
Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir.
Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir.
Hiçbir dinden, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırlar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir.
Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz.
Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldıramayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terör Eylemleri Protesto Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terör Eylemleri Protesto Edildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı