KAYSERİ HABERLERİ

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları arttı

AA / Mustafa Önal
29.01.2015 - 16:46Son Güncelleme :

YEREL HABERLER KAYSERİ

AA / Mustafa Önal

KAYSERİ (AA) - İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Kılıç, toplumsal şiddet olaylarındaki artışa paralel olarak sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarında da artış gözlemlendiğini söyledi.

Kılıç, kurum binasında düzenlediği basın toplantısında, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin azalması için bakanlığın çeşitli çalışmalar yaptığını belirtti.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı'nın çalışanlara yönelik şiddeti en aza indirmek için beyaz kod sistemini geliştirdiğini aktaran Kılıç, şöyle devam etti:

"Bakanlığımız, sağlıkta şiddetin önlenmesi, şiddete karşı gerekli cezai yaptırımların uygulanması ve mağdur personele hukuki yardım yapılması için gerekli yasal düzenlemeleri hayata geçirmiş ve 'sağlıkta şiddete sıfır toleransı' ilke edinerek 'beyaz kod sistemi' kurulmuştur. Sağlık kurum ve kuruluşlarında kurulan çalışan güvenliği birimleri, yaşanan şiddet olaylarını kayıt altına almakta ve adli makamlara bildirmektedir."

Kılıç, 2014 yılında Kayseri'de 232 beyaz kod bildirimi yapıldığını belirterek, şiddet olaylarından 143'ünün hekimlere yönelik olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları arttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2015 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları arttı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı