BARTIN HABERLERİ

Sağlık Çalışanlarına Proje Eğitimi

IHA
21.10.2015 - 12:18Son Güncelleme :

BARTIN'DA ANNELME GÜVENDEYİM' PROJESİNİN EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

IHA

Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı 2014 yılı Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında, Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen ’Annem ile Güvendeyim’ proje eğitimleri sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirildi.
Üç grup halinde Müdürlük EDES Salonunda yapılan eğitim programında konuşan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Demir, Aile Sağlığı Merkezinde görevli sağlık çalışanlarının sahada çok önemli görevleri olduğunu belirtti.
ZAMANINDA MÜDAHALE ÖNEMLİ
Anne ve anne adaylarının ilk başvuracağı, bilgileneceği yerin Aile Sağlığı Merkezleri olduğunu kaydeden Doktor Demir, bu sebeple Aile Sağlığı Merkezlerinde görevli sağlık çalışanlarının kendi alanlarındaki güncelleme eğitimlerinin sıkça yapıldığını söyledi. Demir ayrıca acil durumlarda zamanında müdahalenin önemini vurgulayarak "Annem İle Güvendeyim" projesinin anneler için büyük bir fayda sağladığını belirtti.
UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ
’Annem ile Güvendeyim’ Proje Koordinatörü ve İlkyardım Eğitmeni Nagihan Öz Keçeli ile proje ortağı İl Sağlık Müdürlüğü 112 Eğitim Sorumlusu ve Eğitmen ATT Şeref Toprakdelen tarafından yapılan eğitimde Hava Yolu Tıkanıklığı, Temel Yaşam Desteği, Kanamalarda, Kırıklarda İlkyardım, Yanıklarda, Zehirlenmelerde ve Yabancı Cisim Kaçmasında İlkyardım konuları aktarıldı. Güncelleme eğitimi sonrası pratik uygulamaların da yapılması ile eğitim sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Sağlık Çalışanlarına Proje Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 12 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Çalışanlarına Proje Eğitimi haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:34
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  16:05
 • Akşam
  18:35
 • Yatsı
  19:55
Sayfa Başı