ADIYAMAN HABERLERİ

Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Müjdesi

IHA
23 Temmuz 2015 - 15:49Son Güncelleme : 23 Temmuz 2015 - 15:50

SAĞLIK-SEN ADIYAMAN ŞUBESİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINA LİSANS TAMAMLAMA HAKKININ VERİLMESİYLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

IHA

Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı Yasin Barutçu, uzun zamandan beridir sağlık çalışanlarının beklediği lisans tamamlama hakkının, Sağlık-Sen’in talepleri neticesinde gerçekleştiğini belirtti.
Sağlık-Sen’in kazanımı olan lisans tamamlama hakkının kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirten Yasin Barutçu ve yönetim kurulu üyeleri basın açıklaması yaptı.
Yasin Barutçu açıklamasında, “Sağlık-Sen olarak, bugün yeni bir talebimizin kazanıma dönüşmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Sağlık-Sen’in en önemli taleplerinden olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sözünü aldığımız lisans tamamlamayla ilgili yasal düzenlemeler tamamlanarak yürürlüğe girmiş ve uygulama için YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması beklenmekteydi. YÖK konuyla ilgili çalışmalarını tamamlayarak lisans tamamlama takvimini açıkladı. Buna göre, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına Ağustos ayında yapılacak.
İlk kez bir meslek grubunun eğitim hayatına yönelik yasanın çıkmasına öncülük etmenin onurunu da yaşıyoruz. Sağlık çalışanları, lisans tamamlamayla ilgili ayrıntılara sendikamızın internet sitesinden ulaşılabilir.
Sağlık-Sen olarak talep ettiğimiz konuları tek tek kazanıma dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan sözünü aldığımız kreş konusunda genelge yayınlandı. Lisans tamamlamanın kanuni düzenlemesi yapılmış, YÖK’ün çalışmalarını tamamlaması bekleniyordu, bu da gerçekleşti. Sırada yıpranma payının hayata geçmesi ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması bulunuyor.
Elde ettiğimiz kazanımlar, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, neden Sağlık-Sen’i tercih ettiğini bir kez daha ortaya koymuştur. Laf üretip, çamur at, izi kalsın diyenlere inat çalışan ve taleplerini bir bir hayata geçiren Sağlık-Sen, bundan sonra da üyelerinden aldığı güçle yoluna devam edecek.
Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek toplu sözleşmede, diğer taleplerimizi de masaya taşıyacak ve kazanıma dönüşmesi için mücadele edeceğiz.
Lisans tamamlamanın 115 bin sağlık çalışanına bir kez daha hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Çalışanlarına Lisans Tamamlama Müjdesi haberi güncellenecektir.

  ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   03:56
  • Guneş
   05:40
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı