OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Sağlık çalışanlarına 'Kamu zararları ve tahsil eğitimi'

DHA
05.03.2018 - 16:22Son Güncelleme :
DHA

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına yönelik 'Kamu zararlarının tahsiline ilişkin usul ve esaslar' hakkında eğitim semineri düzenlendi.

İl Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, birimlerde görev yapan personelin günün koşullarına uygun olarak yetişmeleri, görevlerinin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlara sahip olmalarını sağlamak ve verimliliklerini artırmak amacıyla faklı dönemlerde farklı konularda eğitim çalışmaları düzenlenmekte olduğunu söyledi.
İl Sağlık Müdürlüğü Hukuk ve Muhakemat Hizmetleri Birimi Sorumlusu Avukat Orhan Bilal Mavzer tarafından "Kamu Zararları ve Tahsil Yönetmeliği - Adli ve İdari Yargı Bakımından Kamu Zararı ve Tahsil Yöntemleri" başlıklı seminer düzenlendi.
Toplantıda, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 129 uncu maddesinde; “Memurlar ve diğer kamu görevlileri Anayasa ve kanunlara sadık kalarak faaliyette bulunmakla yükümlüdürler" anlatılırken,  yapılacak çalışmalarda bu esas doğrultusunda hareket edilmesinin ülke menfaatleri için geçerli olduğunun tüm çalışanlar tarafından bilinmesi vurgusu yapıldı.
Eğitim seminerine, Devlet Hastaneleri, Ağız Diş Sağlığı Merkezleri, Döner Sermaye Saymanlıkları, Toplum Sağlığı Merkezleri, Gider Tahakkukta Çalışanlar ve Kamu Zararı Dosyası oluşturan personel katıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sağlık çalışanlarına 'Kamu zararları ve tahsil eğitimi' haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

OSMANİYE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Kasım 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:45
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:49
Sayfa Başı