İZMİR HABERLERİ

Sağlık çalışanlarına iletişim eğitimi

DHA
28.04.2017 - 10:57Son Güncelleme :
DHA

KUZEY Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nde 2017 yılı yıllık eğitim planı kapsamında tüm çalışanlarına yönelik iletişim teknikleri farkındalık eğitimi düzenlendi.

Eğitimci Psikolog Ahmet Konya tarafından alışılmışın dışında teknik ve sunumlarla verilen eğitimde iletişim becerileri, empati, sen ve ben dili, etkin dinleme, öfkeli hastaya yaklaşım ve iletişim engelleri gibi konular anlatıldı. Konya, "İletişim güçlülüktür, ilk önce kendimizle olan iletişimimizi gözden geçirmemiz ve diğer insanlara nasıl davrandığımızla ilgili farkındalık kazanmamız gerekir. İletişim kendini ve başkalarını sevmektir, başarıdır, huzurdur. Tüm bunların toplamı insanı mutlu eder, zaten temelde hayatta her şeyi mutlu olmak için yaparız, davranışlarımızla da hep kötü olandan uzaklaşıp kendimiz için iyi olana yaklaşırız. Doğru ve etkin bir şekilde iletişim kurmayı öğrenmek zorundayız, bu hem bireysel hayatımızda hem de toplumsal hayatımızda çok önemlidir" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Sağlık çalışanlarına iletişim eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 10 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık çalışanlarına iletişim eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı