NİĞDE HABERLERİ

Sağlık Çalışanları Saldırıları Kınadı

IHA
28.10.2015 - 12:04Son Güncelleme :

Niğde'de Sağlık çalışanları terör olaylarını kınadı.

IHA

Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel, sağlık hizmetlerini hedef alan terör olaylarını şiddet ve nefretle kınadıklarını bildirdi.
Niğde Devlet Hastanesi önünde düzenlenen basın açıklamasında tüm sağlık çalışanları ortak dilde Saldırıları kınadı.
Basın açıklamasına Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel, Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Ertan Değirmencioğlu, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzman Doktor Fatih Balcı ve hastane çalışanları katıldı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz Yücel, son dönemlerde terör örgütlerince, sağlık çalışanları, ambulans ve hastanelere yönelik saldırıların devam ettiğini belirtti.
Saldırılarda bir çok vatandaş ile sağlık çalışanlarının hayatını kaybettiğini ifade eden Yücel açıklamasında şunları söyledi; “Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla genç-yaşlı, çocuk-bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor.
3 sağlık çalışanımızın terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, sağlık memurum Eyüp Ergen ve Ambulans şoförü Şehymus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu. Ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı” dedi.
Yücel, “Son olarak Hakkari Şemdinli’deki devlet hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılmaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımı güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastederek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir.
Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devim ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimizi sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm bu engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Niğde haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Niğde ilinden Sağlık Çalışanları Saldırıları Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Çalışanları Saldırıları Kınadı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı