ANKARA HABERLERİ

Sağlık çalışanları mutsuz

Hürriyet Haber
20.09.2012 - 18:59Son Güncelleme :
Hürriyet Haber

SAĞLIK-Sen'in 21 ilde yaptığı araştırma, çalışanların içinde bulunduğu ekonomik sorunların sosyal hayatlarına da yansıdığını ortaya koydu. Çalışanların yüzde 20’si ekonomik durumlarını ‘kötü’ olarak tanımlarken yüzde 60’lık kesim ise ‘orta’ olarak tanımlıyor. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle ailevi sorunlar yaşayan çalışanların oranı ise yüzde 45 olarak ortaya çıkıyor. Ayrıca çalışanların yüzde 69’u aileleriyle yeteri kadar vakit geçirmediklerini düşünüyor.

Geçen yıla göre daha kötü durumdayım

Ankette, “Bir önceki yıla kıyasla ekonomik durumunuzu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna katılımcıların yüzde 48’i “Bir önceki yıldan daha kötü durumdayım” cevabını verdi. Ankete katılan çalışanların yüzde 80’i ekonomik gelirlerinin yetersizliği nedeniyle birikim yapamadıklarını, yüzde 36’lık bir kesim ise ekonomik sıkıntılar nedeniyle psikolojik sorunlar yaşadıklarını ifade ediyor.
Ankette yer alan sonuçlar ile ilgili bir değerlendirme yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, halkın sağlığı için gece gündüz fedakârca görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal alanlarda sorunlar yaşamasının Türkiye için olumsuz bir tablo oluşturduğunu kaydetti. Mesleki anlamda insanı yaşatma görevi olan sağlık çalışanlarının mesleklerini icra ederken diğer taraftan ekonomik sıkıntılarını ve yine bunun bir sonucu olarak görünen ailevi sorunları düşünmesinin çalışanların yaptıkları iş anlamında da önemli riskler oluşturduğunu belirten Memiş, çalışanların sosyal ve ekonomik durumlarının düzeltilmesini gerektiğini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Sağlık çalışanları mutsuz haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:30
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı