KÜTAHYA HABERLERİ

Sağlık Çalışanları Meslektaşlarına Yapılan Saldırıları Kınadı

IHA
28.10.2015 - 13:16Son Güncelleme :

SAĞLIK ÇALIŞANLARI MESLEKTAŞLARINA YAPILAN SALDIRILARI KINADI

IHA

Hisarcık ve Çavdarhisar İlçe Hastanesi çalışanları, hastanelere ve sağlık çalışanlarına yapılan terör saldırılarını kınadı.
Hisarcık İlçe Hastanesi sağlık çalışanları, meslektaşlarına ve hastanelere yapılan terör saldırılarını kınamak üzere hastane girişinde bir araya geldi. Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Hisarcık Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Semih Aşıkovalı, “Bizleri bu günlere getiren gece gündüz demeden sağlık hizmeti sunmaktan gurur duyduğumuz siz değerli vatandaşlarımız, Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla genç-yaşlı-çocuk-bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakca saldırılarına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şehmuz Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler.Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi.En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz.Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmaya amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir.Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdaşı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa eller veren kazanacak" dedi. (MA-EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Sağlık Çalışanları Meslektaşlarına Yapılan Saldırıları Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Çalışanları Meslektaşlarına Yapılan Saldırıları Kınadı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı