TRABZON HABERLERİ

Sağlık Bilimleri Dekanları Avrasya’da

DHA
29.04.2016 - 16:22Son Güncelleme : 29.04.2016 - 16:23

Sağlık Bilimleri Dekanları Avrasya’da

DHA

TRABZON (DHA) - 4. Sağlık Bilimleri Fakülteleri Dekanlar toplantısı Avrasya Üniversitesi’nde yapıldı.

Avrasya Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi organizasyonu ile düzenlenen ve Ömer Yıldız Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programın açılışına YÖK Yürütme Kurulu üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan, YÖK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, SABDEK Başkanı Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım’ın yanı sıra üniversitelerin Sağlık Bilimleri Fakülteleri’nin dekanları ve akademisyenler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sağlık Bilimleri Dekanlar Konseyi (SABDEK) Başkanı Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım, “SABDEK olarak 2015 yılının Mart ayında çıktığımız yolda kararlılıkla ve büyük adımlarla yürüyoruz. 2015 yılında 47 olan Sağlık Bilimleri Fakültelerinin sayısı bugün itibariyle 61’e ulaştı. Bu nedenle, çalışmalarımızın en önemli hedefini, sağlık bilimlerinin pek çok alanında artık doygunluğa ulaştığını düşündüğümüz sayısal odaklı büyümeyi, artık kalite odaklı büyümeyle de destekleyebilmek oluşturmaktadır" dedi.

İLETİŞİM VE İŞBİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan ise, Sağlık Bilimleri Fakülteleri arası iletişim ve işbirliğinin geliştirilmesi, deneyimlerin paylaşılması ve sağlık bilimleri alanındaki politikaların daha verimli olması amacıyla kurulan SABDEK’in ortak bir platform olma görevini başarıyla sürdürdüğüne işaret etti. Asan, “Tüm emek verenlere teşekkür ediyorum. Dördüncüsünü gerçekleştirdiğimiz bu toplantıya Karadeniz Teknik Üniversitesi ile beraber ev sahipliği yapıyoruz. Türkiye’nin cennet şehri Trabzon’da sizleri ağırlamak bizim için büyük bir mutluluktur” ifadelerini kullandı.

AVRASYA ÜNİVERSİTESİ KARDEŞ ÜNİVERSİTEMİZ

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sülayman Baykal’da toplantının Trabzon’da yapılmasına katkısı olanlara teşekkür etti. Baykal, “Avrasya Üniversitesi bizim kardeş üniversitemizdir. Trabzon’da bir vakıf üniversitesinin güçlü olması, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin de daha güçlü olmasını sağlayacaktır. Toplantıda iki önemli konu tartışılacak. Bunlardan biri yüksek öğretimde kalite güvencesi, diğeri de çekirdek eğitim programı. Artık kaliteyi konuşur olmaktan çıktık, uygulamaya dönüştürdük. Bu anlamda iradeleriyle beraber bu dönüşümü sağlayan YÖK başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

BU ŞEHİRDE ÇOK GÜZEL ŞEYLER DE OLUYOR

YÖK Başkan Danışmanı ve Akademide Kadın Çalışmaları ve Sorunları Birimi Başkanı Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu ise, Trabzonlu olduğunu hatırlatarak başladığı konuşmasında sözü, Trabzonspor’a getirdi ve Avni Aker’de yaşanan olayların medyada sürekli gündemde tutulmasını eleştirdi. Komsuoğlu, “Sanki burada hiç güzel şeyler olmuyormuş gibi gösteriliyor. Bu şehirde çok güzel şeyler de oluyor. Bu stadyumda çocuklarını, torunlarını yanlarına alarak maç izleyen kadınlarımız var. Sadece hakemin üstüne atlayanları değil bu fotoğrafları da gündeme getirin” diye konuştu.

İKİ KURUMUMUZUN BİRLİKTE ÇALIŞMASI ÖNEMLİ

Daha sonra söz alan YÖK Yürütme Kurulu üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan’da şunları söyledi:

“Trabzon büyük metropollerden biri değil ama hem vakıf üniversitesi, hem de devlet üniversitesinin bir arada olduğu şehirlerimizden biri. Bir tarafta 50 binin üzerinde öğrencisi ve deneyimi ile yılların Karadeniz Teknik Üniversitesi, bir tarafta da enerjisiyle, yeni projeleriyle, heyecanıyla Avrasya Üniversitesi. Bu iki kurumumuzun birlikte çalışmaları çok önemli” dedi.

Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aşkın Asan tarafından YÖK Yürütme Kurulu üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan, YÖK Başkan Danışmanı Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav ve SABDEK Başkanı Prof. Dr. Sibel Aksu Yıldırım’a plaket takdim edildi.

Program, Avrasya Üniversitesi Karadeniz Uşakları Kolbastı ekibinin gösterisi ile son buldu. Katılımcılar program sonrasında Avrasya Üniversitesi yerleşkelerini, sosyal tesislerini ve laboratuarlarını ziyaret ettiler.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Sağlık Bilimleri Dekanları Avrasya’da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Bilimleri Dekanları Avrasya’da haberi güncellenecektir.

  TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:23
  • Guneş
   06:04
  • Öğle
   12:24
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı