Ege Haberleri

  “Sağlık Bakanlığı'nda uzmanım” yalanıyla dolandırıcılık yaptı

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  09.09.2013 - 01:28 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de aradığı kamu kurumlarına, kendisini Sağlık Bakanlığı'nda görevli memur olarak tanıttıktan sonra, sigara bıraktırma eğitimi vereceğini söyleyip, toplantıya katılan memurlara da sahte spreyler satan Ö.B.B., suçüstü yakalandı. Zanlıyla birlikte 248 sahte sigara bıraktırma spreyi ele geçirildi.

  İsmi açıklanmayan kamu kurumunu arayıp buradaki sekreterle görüşen bir kişi, Sağlık Bakanlığı'nda memur olduğunu ve sigara bıraktırma eğitimi vermek istediğini söyledi. Kamu kurumu çalışanlarının bağlantıya geçtiği Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, böyle bir çalışanlarının olmadığı bilgisini verdi. Bunun üzerine suç duyurusunda bulunuldu, polis ekipleri çalışma başlattı.

  SUÇÜSTÜ YAKALANDI

  Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Gaziler Caddesi üzerinde belirlenen adrese baskın yaptı.

  Baskında, zanlı Ö.B.B.'nin burada, başka kurumlarda çalışan 25 kamu çalışanına sigara bırakma eğitimi verdiği anlaşıldı. Zanlının bu kişilere sözde eğitim sonrası, 30 TL karşılığında sahte sigara bıraktırma spreylerini de sattığı saptandı. Ö.B.B.'den 248 sahte sprey ele geçirildi. Poliste iki suçtan kaydı bulunan 38 yaşındaki Ö.B.B., işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevkedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı