Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Yerleştirme işlemi nasıl yapılacak?

  Hürriyet Haber
  14.06.2017 - 19:31 | Son Güncelleme: 14.06.2017 - 19:31

  Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacağı binlerce memur adayı tarafından en çok sorgulanan konular arasında yer aldı. Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri 13 Haziran Salı günü sona erdi ve adaylar şimdi başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. Sağlık Bakanlığı yerleştirme işleminin nasıl yapılacağını merak eden memur adayları konuyla ilgili ayrıntıları araştırıyorlar. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Yerleştirme işlemi nasıl yapılacak?

  Sağlık Bakanlığı personel alımı tercihleri için verilen süre 13 Haziran Salı günü doldu. Binlerce adaya iş umudu olan Sağlık Bakanlığı’nın personel alımı tercihleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) üzerinden yapıldı. ÖSYM internet sitesi üzerinden yapılan başvuruların sonunda 12 bin 500 kişi Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmaya başlayacak. Şimdi ise tüm adayları gözü kulağı tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı. Peki, net bir tarih var mı? Sağlık Bakanlığı Personel alımı tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

  Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih sonuçlarıyla ilgili henüz bir duyuru yapılmadı.

  YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

  Adaylar, Sağlık Bakanlığı yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklar, atanmak için hangi 4 evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun internet sitelerinden öğreneceklerdir.

  YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

  Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

  Yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından; sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/program ile sözle şmeli pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.
  Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların ilgili k urum lar ca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir .
  Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sı ralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak , yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştiri ldiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır.

   

   

   

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı