Gündem Haberleri

  Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda yeni açıklamalar geldi!

  Hürriyet Haber
  09.05.2017 - 12:38 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda yeni gelişmeler ardı ardına geliyor. 12 bin 500 sağlık personeli alımı ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda konuyla ilgili çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve sürecin sonuna doğru yaklaşıldığını duyurdu. Çalışmalarla ilgili Maliye Bakanlığı'nın izin vermesinin ardından 12 bin 500 personel alımının ÖSYM'ye devredileceğini de aktaran Bakan Akdağ, bu aşamanın ardından atamaların yapılacağını belirtti. İşte, Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 personel alımı ile ilgili bazı detaylar

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, CNN Türk'te katıldığı Hakan Çelik'in programında sağlık çalışanlarının beklediği atamalarla ilgili yeni bir duyuruya yer verdi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından geçtiğimiz aylarda verilen 12 bin 500 sağlık personeli alımı müjdesi, aday adayları tarafından merak edilmeye devam ediyor. İşte, 12 bin 500 sağlık personeli alımıyla ilgili Recep Akdağ'ın gerçekleştirdiği duyurudan bazı detaylar 

  Recep Akdağ, atama bekleyen sağlık çalışanları için yeni detaylar verdi. Türkiye genelinde binlerce kişinin merakla beklediği 12 bin 500 sağlık personeli alımı için yeni bir açıklama yapan Recep Akdağ, bu alımlar için sürecin devam ettiğini duyurdu. İşte, Recep Akdağ tarafından yapılan 12 bin 500 sağlık personel alımı ile ilgili bazı detaylar;

  “12500 kişinin atamasını yapacağız. Yeni mezun olacak arkadaşlar, bunu bekletin, atamaları öyle yapın diyorlar. Biz ne bekletiyoruz ne de çok hızlı yapıyoruz ki onlar yetişemesinler, normal seyrinde gidiyor.

  Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde 12500 kişinin vizelerini aldık, yerlerini belirliyoruz, atamalarını yapacağız. Güvenlik soruşturmaları sebebiyle de işe başlamalar gecikiyor, FETÖ soruşturmaları sebebiyle. Elimizi çabuk tutmaya gayret ediyoruz.”

  Sağlık Bakanlığı personel alımı konusunda yeni açıklamalar geldi


  BAKAN AKDAĞ, MÜJDEYİ BÖYLE VERMİŞTİ

  Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 2017 yılı için 16 bin 500 sağlık personeli atanacağını, bunun 3 bin 900’ünü atadıklarını, geri kalan 12 bin 500 kişiyi de iki ay içerisinde atayacaklarını söyledi. 

  Bakan Akdağ, Ceyhan Kültür Merkezi’nde ‘Gençlik Kürsüsü’ programı kapsamında gençlerle bir araya geldi. Bazı sağlık meslek lisesinde okuyan öğrencilerin atama istemesi üzerine Bakan Akdağ, şunları söyledi:

  “Bu sene Maliye Bakanlığı’nda 16 bin 500 atama limiti alabildik. Bunun 3 bin 900’ünü atadık. Geri kalanını da atayacağız. Kalan 12 bin 500 kişiyi önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız. Ortaöğretim mezunları da atayacağız ama sayı az. Neden az, çünkü üniversite mezunlarının da sayıları arttı. Bunları atadıktan sonra da Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan ben başka kadrolar alacağım inşallah.”

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı