AYDIN HABERLERİ

Sağlık Bakanlığı İl İçi Yer Değişikliği Yönergesi Yayınlandı

IHA
04.04.2015 - 07:30Son Güncelleme :

MEMUR-SEN AYDIN İL TEMSİLCİSİ VE SAĞLIK-SEN AYDIN ŞUBE BAŞKANI A. BAKİ KARAER, SAĞLIK-SEN’İN GÜNDEME TAŞIDIĞI SAĞLIK BAKANLIĞI İL İÇİ YER DEĞİŞİKLİĞİ YÖNERGESİNİN YAYINLANDIĞINI MÜJDELEDİ.

IHA

Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Sağlık-Sen’in gündeme taşıdığı Sağlık Bakanlığı İl İçi Yer Değişikliği Yönergesinin yayınlandığını müjdeledi.
Sağlık Bakanlığı İl İçi Yer Değişikliği Yönergesi 24 Mart 2015 tarihi itibariyle yayınlanarak yürürlüğe girdi. Sağlı-Sen tarafından bu konunun il içi atama ve nakillerde sorunlar yaşadığı için Kurum İdari Kurul gündemine getirildiğini anımsatan Sağlık-Sen Şube Başkanı Baki Karaer, “Sendikamız tarafından yönerge ile ilgili hazırlanan rapor yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yönerge İl Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğünde görev yapanları kapsamaktadır. Atama dönemleri Mayıs ve Kasımdır. Öncelikle hizmet puanına göre, hizmet puanlarında eşitlik olması durumunda tercih sıralamasına göre, tercih sıralamasının aynı olması durumunda ise hizmet süresi fazla olana göre atama yapılacaktır. Mazeretler dışında aşağıdaki hallerde döneme bağlı kalmaksızın atama yapılabilecektir. İl merkezinden ilçe, belde ve köylere tayin talebinde bulunan personel standart ve PDC’nin uygun olması ve İl Müdürlüğü veya Müdürlükçe uygun görülmesi halinde döneme bağlı kalmaksızın naklen atama yapılabilir. Bulunduğu birimde standart fazlası olarak çalışan personelden, PDC’nin uygun olduğu birime standart fazlası personel kadar, döneme bağlı kalmaksızın naklen atama yapılabilir. Bu atamalarda atanacak personel sayısından fazla talep olması halinde hizmet puanı esas alınarak atama yapılır. Kendisinin veya kanunen bakmakla yükümlü olduğu eş, anne, baba veya çocuklarından birinin sağlık durumunun, bulunduğu yerde tehlikeye girdiğini veya görev yerinin değişmemesi halinde tehlikeye gireceğini, üniversiteler veya Bakanlık eğitim ve araştırma hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirenler; döneme bağlı kalmaksızın il içerisinde yer değiştirebilirler. Ulaşım koşulları dikkate alınarak Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde belirtilen esaslara göre döneme bağlı kalmaksızın yer değişikliği yapılabilir. Aynı unvan ve branşta görev yapan personel, görev yaptığı kendi teşkilatı içerisinde standart ve PDC’nin uygun olması ve İl Müdürlüğü veya Müdürlükçe uygun görülmesi halinde döneme bağlı kalmaksızın karşılıklı olarak yer değiştirebilir. Görev yaptığı birimde PDC’de belirlenen sayıyı aşan personelin, hizmete yeni açılan tesisler için ihtiyaç duyulan personelin, görev yapılan sağlık kuruluşunun kapanması nedeniyle çalışan personelin atama dönemine bağlı kalmaksızın ve hizmet puanı esasına göre resen ataması yapılabilir” dedi.
Sağlık-Sen’in girişimleri sonucu yayınlanan yönergenin umut verici olduğunu kaydeden Karaer, “Bu Yönerge ile il içi atama ve yer değiştirmelerin düzene girmesi umut verici olmakla birlikte Kamu Hastane Birliklerinin Yönerge dışı bırakılması doğru değildir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Sağlık Bakanlığı İl İçi Yer Değişikliği Yönergesi Yayınlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Nisan 2015 tarihinde saat 07 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Bakanlığı İl İçi Yer Değişikliği Yönergesi Yayınlandı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

22 Eylül 2019, Pazar
 • İmsak
  05:28
 • Güneş
  06:49
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  19:14
 • Yatsı
  20:30
Sayfa Başı