Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Edirne'de

  EDİRNE (AA)
  28 Eylül 2013 - 11:07Son Güncelleme : 28 Eylül 2013 - 11:07

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil. Herkes direnişini de Taksim Meydanı'nı da işte buralardaki milli iradenin hak ve hukukuna teslim etmek zorunda" dedi.

  Müezzinoğlu, Keşan ilçesindeki Kavaklık Dinlenme Tesislerinde Konyalı iş adamları ile düzenlenen toplantıda, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Galatasaray-Beşiktaş maçında çıkan olaylara ilişkin düşüncelerinin sorulması üzerine Müezzinoğlu, bu tür olaylarda sporu desteklemek gerektiğini söyledi. Hakemin, oyuncuların ve karşı takımın zaman zaman hata yapabileceğini ancak bunun hiçbir zaman kavgayı, kırmayı, dökmeyi, sahaya inmeyi gerektirmeyeceğini belirten Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

  "Spor alanlarımızda, sahalarımızda hiçbir zaman böyle olayların yaşanmasını istemeyiz. Son yıllarda sporun güzelliği daha çok rekabete ve çatışmaya dönüştü. Biliyorsunuz Mustafa Kemal Atatürk, 'Ben sporcunun çevik ve ahlaklısını severim' der. Burada ahlak önemli. Birbirimize saygı duymak ve değer vermek önemli. Biz aynı ülkenin insanlarıyız. Biz aynı hedefleri olan insanlarız. Bazen aynı takımın seyircileri bile zaman zaman tartışabiliyor, kavga edebiliyor. Buna kanunlarla, yasalarla tabii ki önlem almak gerekir. Biz önce birbirimizi daha çok sevmeliyiz. Bunlar çok hoş hareketler değil."
  "Hiçbir yer taksim değil"
  Müezzinoğlu bir gazetecinin, "Taraftarların sahaya indiğinde 'Her yer Taksim her yer direniş' diye bağırdığı söyleniyor. Bununla ilgili neler düşünüyorsunuz?" sorusunu ise şöyle yanıtladı:
  "Birileri artık onu malzeme yapmaya çalışıyor. Hiçbir yer Taksim değil, hiçbir yer direniş değil. Herkes direnişini de Taksim Meydanı'nı da işte buralardaki milli iradenin hak ve hukukuna teslim etmek zorunda. Seçim yaklaşıyor, herkes elleri sıksın, gönüllerle iletişim kursun. Partiler de aldığı neticenin hakkını versin. Şimdi seçimler geliyor. Biz üzerimize düşen görevi yapacağız. Birilerinin milletin duygularını tahrik ederek milletin istikrarını bozmaya hakkı yok. Birilerinin bu ülkenin güçlü yolcuğunu engellemeye hakkı yok. Bu fotoğrafı millet çok net gördü. Taksim'de yapılmak istenen 3-5 ağacın sökülmek istenmesi değildir. Bu büyük bir oyundur. Birilerinin bu ülkenin ilerleyişini, demokratikleşmesini, sandık iradesini engellemeye yönelik bir harekettir, bir plandır. Bunu millet bozmuştur."
  Müezzinoğlu, demokratikleşme paketine ilişkin soru üzerine ise paketin 30 Eylül'de açıklanacağını hatırlattı.
  Bakan Müezzinoğlu, kahvaltının ardından, iş adamlarıyla toplantı yaptı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı