TEKİRDAĞ HABERLERİ

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

AA / Emrah Gökmen
18.01.2015 - 17:54Son Güncelleme :

- "Edirne, Tekirdağ ve Trakya'yı sağlık turizminde Balkanların merkezi yapacak bir anlayışın altyapısını büyük oranda kurduk ve inşallah bundan sonra bunun diğer dinamiklerini de devreye sokacağız" - "İnanıyorum ki Türkiye, sağlık diplomasisi alanında da önümüzdeki dönemde çok farklı heyecanları, çok farklı hizmet alanlarını yakalayacak"

YEREL HABERLER TEKİRDAĞ

AA / Emrah Gökmen

TEKİRDAĞ (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Edirne, Tekirdağ ve Trakya'yı sağlık turizminde Balkanların merkezi yapacak bir anlayışın altyapısını büyük oranda kurduk ve inşallah bundan sonra bunun diğer dinamiklerini de devreye sokacağız" dedi.

Müezzinoğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi açılışı ile 2015 yılında sağlık filosuna katılan ambulans ve UMKE araçları dağıtım töreninde, Türkiye'de birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli değişimlere, sessiz devrimlere imza atmış siyasi bir partinin mensupları olduklarını söyledi.

AK Parti olarak ülke ve millette hizmet etmek, dünyanın gelişmiş ülkelerinde ne varsa kendi vatandaşlarına da o çağdaş ve modern hizmetleri sunabilmek anlayışıyla başladıkları bu yolculukta, sağlık alanında önemli dönüşümler, değişimler gerçekleştirdiklerini vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:

"Bundan 15 yıl önce ABD'den Almanya'dan veya İngiltere'den Türkiye'ye, Antalya'ya, Bodrum'a tatil için gelen insanlar, herhangi bir rahatsızlık geçirdiğinde trafik kazası veya bir kriz geçirdiğinde ülkesini arıyor ve ülkesinden ambulans uçak geliyor götürüyorlardı. Bize de 'Biz bu günleri göremeyiz. Biz bunu başaramayız. Ülke olarak onların vatandaşları değerli ama bizi anlamlı ve değerli gören yok' dedirtiyorlardı ama Adalet ve Kalkınma Partisi başta, bugün Cumhurbaşkanımız o gün partimizin kurucusu Genel Başkanımız, 'Almanya'da, İngiltere'de, Fransa'da gelişmiş ülkelerde ne varsa benim ülkemin insanları da o hizmetlerin en iyisine en güzeline layıktır' diyerek bir çok sessiz devrimi gerçekleştirdik."

Müezzinoğlu, AK Parti'ye milletin verdiği destekle, güçle her geçen gün daha iyisini daha güzelini yapma gayreti içinde olduklarını vurguladı. Bugün 2015 yılı itibariyle hizmet edecek 798 kara ambulansı ve 10 UMKE arcının hizmete girmesi ve gün batımı gün doğumu ambulans sürecinin başlatılması için Tekirdağ'da bulunduklarını aktaran Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"İnşallah nice insanımıza, sizlere ve geleceğimize hayırlı olsun diyorum. Bu hizmet gelecek dönemlerde çok daha gelişerek, ileri adımlarla milletin AK Parti'ye olan desteği, kendi bağrından çıkardığı bu anlayışın her geçen gün daha güçlenerek yapacağı yolculukta yeni değişimler, dönüşümler ve sağlıkta dünyada söz sahibi olan, bölgesinde sağlığın merkezi olan bir ülke haline geleceğiz."

Müezzinoğlu, önümüzdeki 2 - 3 ay içinde Tekirdağ şehir hastanesinin temelini atma noktasına geleceklerini, Namık Kemal Üniversitesi Hastanesinin de artık açılışa hazır olduğunu ifade ederek, "Edirne, Tekirdağ ve Trakya'yı sağlık turizminde Balkanların merkezi yapacak bir anlayışın altyapısını büyük oranda kurduk ve inşallah bundan sonra bunun diğer dinamiklerini de devreye sokacağız" diye konuştu.

- "Sağlık diplomasisi gelişecek"

Müezzinoğlu, Türkiye'de Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin (UMKE) son 12 yılda farklı bir boyutu yakaladığını, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında afet durumlarında ekiplerin hemen olaylara müdahale ettiğini söyledi.

UMKE ekiplerinin, yurt dışındaki bir felakette de hemen harekete geçtiğini ve Türkiye'nin bütün gücüyle, dinamikleriyle sağlık alanında o ülkelerde olabildiğini aktaran Müezzinoğlu, şunları anlattı:

"Somali'de de olabiliyor Sudan'da da olabiliyor ve inanıyorum ki Türkiye, sağlık diplomasisi alanında da önümüzdeki dönemde çok farklı heyecanları, çok farklı hizmet alanlarını yakalayacak. Bugüne kadar gerek kara, gerek hava gerekse deniz ambulanslarıyla verilen hizmetlerle yaklaşık 4,5 milyon vatandaşa dünya standartlarının da ötesinde sağlık ve acil sağlık hizmeti verdik. Bu anlamda şehir içinde ortalama 10 dakikayla, şehirler arası yollarda da ortalama 30 dakikalık süreyle hizmeti uluslararası standartlara yüzde 90 oturtmuş durumdayız."

Müezzinoğlu, yeni ambulanslarla sağlık hizmetini çok daha ideal bir noktaya, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle yarışabilen bir noktaya taşıyacaklarına inandığını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ocak 2015 tarihinde saat 17 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:10
  • Guneş
   07:56
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   17:56
  • Yatsı
   19:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı