Gündem Haberleri

  Sağlık bakanı Akdağ: Bekara karı boşamak kolay

  ERZURUM, (DHA)
  27.05.2011 - 20:17 | Son Güncelleme:

  SAĞLIK Bakanı Recep Akdağ, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ’Kimin oyu azalırsa o istifa etsin’ sözüne, "Bekara karı boşamak kolaydır" dedi.

  Seçim çalışmalarını memleketi Erzurum’da sürdüren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, partisinin Aşkale ilçesinde düzenlediği mitingde, halka hitap etti. 12 Haziran seçimlerinde, AK Parti’nin, Aşkale’de önceki seçimlerde olduğu gibi yine büyük bir destek göreceğine inandığını ifade eden Bakan Akdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun ’Kimin oyu azalırsa o istifa etsin’ sözlerini hatırlatan Bakan Akdağ, "Bu ne kadar acınacak bir durum. İktidara geleceğine dair ümidi yok. Ne diyor? ’Oyları biraz artırırsam yeter bana’. Onun için meydanlara çıkıp, her gün bir yalan söylüyor. Bekara karı boşamak kolay. Kılıçdaroğlu, sürekli olarak güreşte yenilen CHP’nin genel başkanı olduğu için onun ufku bu kadar" diye konuştu.

  Miting alanını dolduran yaklaşık 200 kişiye ellerindeki Türk bayraklarını havaya kaldırmalarını isteyen Bakan Recep Akdağ, "Bizim miting meydanlarımız bu bayraklarla dolu. Kılıçdaroğlu sen Hakkari’ye gittiğin zaman PKK yandaşlarının doldurduğu o meydanda bir tek Türk bayrağı yoktu. Yazıklar olsun ve utanmadan sıkılmadan diyor ki ’bayrak üzerinden siyaset yapmayın’ Biz bayrak üzerinden siyaset yapmıyoruz da sen bir tane Türk bayrağı sokmayan BDP’liler, PKK’lıların bindirilmiş kıtalarıyla Hakkari’de, Bingöl’de miting yapmaktan utanmıyor musun? Yüzün kızarmıyor mu ? Ondan sonra da bu milletin göz bebeği, bütün mazlum milletlerin lideri Recep Tayyip Erdoğan ile televizyonda karşılıklı atışacakmış. Sen daha üçüncü lige çıkamadın. Süper ligin şampiyonuyla nasıl maç yapacaksın?"dedi.

  Bakan Akdağ, Kılıçdaroğlu’ndan sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi de eleştirdi. Akdağ, "Sayın Bahçeli, Kılıçdaroğlu ve BDP her Allah’ın günü bu ülkenin göz bebeği Recep Tayyip Erdoğan’a sataşır? AK Parti’ye hakaretler yağdırır? Senin başka derdin yok mu? Bak bu ülkede PKK’lılarla bu ülkede bölücülerle kol kola siyaset yapmaya çalışanlar var. Bu ülkede sindirmek için belli şehirlerde millete baskı yapanlar, esnafın kepenğini kapattıranlar var. Meydanlara çıkıyor, onlara söyleyeceğine, bu milletin göz bebeğine sataşıyor, yakışır mı bu? Bu yakışmaz, doğru bir şey değil" diye konuştu.

  AK Parti hükümetinin hizmetlerini anlatan Akdağ, Türkiye’nin her tarafa aynı hizmeti götürdüklerini vurgulayarak, "Bu topraklar üzerinde Kürt, Türk, Çerkez, Laz ayrımı yapmıyoruz, yapmayacağız. Bizim şehitlerimiz bir, vatanımız bir, milletimiz bir, bizim toprağımız bir, bizim ay yıldızlı bayrağımız bir Allah’a şükür. Biz 74 milyon birbirimizle kardeşiz. Bu kardeşliği hiç kimse bozamayacak" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı