KONYA HABERLERİ

Sağlık alanındaTürkiye- Pakistan kardeşliği

DHA
26.03.2017 - 16:04Son Güncelleme :
DHA

 KONYA,(DHA)- PAKİSTAN heyeti, sağlık alanındaki Türkiye- Pakistan kardeşliği kapsamında Konya’daki sağlık tesislerinde incelemelerde bulundu.
İl merkezi ve ilçelerde bulunan sağlık tesislerine gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından Konya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine geçen, Pakistan Sağlık Bakanlığı Pencap Eyaleti Müsteşar Yardımcısı Zahir Abbas Malik’in başkanlığındaki heyete, Sağlık Bakanlığı Basın Müşaviri Dr. Selahattin Şahin, Konya İl Sağlık Müdürü Yrd.Doç.Dr. Hasan Küçükkendirci, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Mehmet Koç ve sağlık yöneticileri eşlik etti.
Sağlık Bakanlığı Müşaviri Dr. Selahattin Şahin, Türkiye’nin sağlık alanında yakalamış olduğu başarının tüm dünya ülkeleri tarafından dikkatle takip edildiğini belirtti. İki ülke arasında yapılan protokoller neticesinde Pakistan’dan gelen heyete sağlık alanında danışmanlık hizmeti sunduğunu söyleyen Şahin, “ Türkiye- Pakistan Sağlık Haftası nedeni ile Pakistan’ın Muzaffargarh şehrinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi’nde de şu anda 12 doktorumuz görevini sürdürmekte ve ameliyatlar gerçekleştirmektedir. Pakistan ile ikili ilişkilerimiz her geçen gün daha da kuvvetlenmektedir. Pakistan’da, Türk olduğumuzu söylediğimizde bütün kapılar sonuna kadar açılmaktadır” şeklinde konuştu.
Pakistan Sağlık Bakanlığı Pencap Eyaleti Müsteşar Yardımcısı Zahir Abbas Malik’te, Türkiye’de bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında Türkiye- Pakistan kardeşliğinin her konuda devam etmesinin önemli olduğunu söyledi. Türkiye’de bulundukları süre içerisinde kendilerini yabancı gibi hissetmediklerinin altını çizen Malik, “ Türkiye’yi bizler kendi vatanımız gibi görüyor ve sizlerin başarıları ile bizlerde gururlanıyoruz. Başbakanımız Navaz Şerif ve sağlık bakanımız adına bizlere göstermiş olduğunuz samimiyet ve dostluk nedeni ile hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Sağlık alanındaTürkiye- Pakistan kardeşliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2017 tarihinde saat 16 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sağlık alanındaTürkiye- Pakistan kardeşliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı