Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Sağlam'la devam

Sinan Engin’in "Şu anda kritik bir dönemeçteyiz. Teknik direktör değişimi bu saatten sonra sorun oluşturur" sözleri ve Lucescu’dan gelen olumsuz haber üzerine Beşiktaş Başkanı, Ertuğrul Sağlam ile devam kararı aldı.

Bülent ÇALTI
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ta yönetim Metalist Kharkiv karşısında alınan farklı yenilgiyle yolların ayrılması gündeme gelen teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ın takımın başında kalmasına karar verdi. Siyah beyazlı takımın dün akşam BJK İnönü Stadı’nda Hacettepe ile yaptığı maç sonrası başkan Yıldırım Demirören ile telefon konuşması yapan menajer Sinan Engin, "Şu anda kritik bir dönemeçteyiz. Siyah beyazlı oyuncular şampiyonluk için kenetlendiler. Teknik direktör değişimi bu saatten sonra sorun oluşturur" dedi.

Lucescu ’hayır’ dedi

Başkan Yıldırım Demirören ise UEFA Kupası 1. Tur rövanş maçında Metalist karşısında elenmenin üzüntüsü içinde olduğunu, teknik ekip ve oyunculara inandığını ifade ederek Ertuğrul Sağlam’ın görevinin başında olduğunu belirtti. Sağlam’ın bugünkü basın toplantısında takımın genel gidişi hakkında bilgi vereceği ifade edildi. Başkan Yıldırım Demirören’in Sağlam’a tam yetki ile devam kararı vermesi üzerine bazı yöneticilerin olaya tepki gösterdiği öğrenildi.

Beşiktaş’ın Sağlam ile devam kararında Ukrayna’da çalışan Mircea Lucescu’nun "Ben şu anda Fenerbahçe’den haber bekliyorum. Beşiktaş’ta en başarılı dönemimde kovuldum. Artık yeni hedeflerim var" yanıtının önemli rol oynadığı ifade edildi. Öte yandan Sağlam’ın 2010 yılına kadar olan sözleşmesinden alacağı olan 2 milyon Euro’nun ödenmesi halinde görevini bırakabileceği de iddia edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler